Do rozstrzygnięcia meczu w Lublinie potrzebna była dogrywką, w której to zespół z drugiej ligi okazał się lepszy i awansował do 1/8 Pucharu Polski. Decydującego gola dla Lublinian zdobył w 96. minucie Mikołaj Kosior.

Woda zamiast piwa i ulubione steki. Co Gamrot robił w Disneylandzie?

Motor Lublin eliminuje Zagłębie Lubin z Pucharu Polski

Przed spotkaniem to Zagłębie Lubin było wskazywane jako faworyt pucharowej potyczki. Zespół z Lubina zajmuje 12 miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 17. punktów, a ich rywale z Lublina są dopiero na przedostatnim miejscu w drugiej lidze i w 15. meczach zdobyli jedynie 15 punktów.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie gola, ale to Motor oddał więcej celnych strzałów od rywali. Ponadto Lublinianie mogli pochwalić się posiadaniem piłki na poziomie 54. procent i mniejszą ilością fauli niż Ekstraklasowicze. W pierwszej części meczu gole jednak nie padły i obie drużyny udały się do szatni przy wyniku 0:0.

W drugich 45. minutach to znów Motor Lublin był częściej przy piłce, ale to Zagłębie miało więcej sytuacji bramkowych. Obie drużyny oddały po dwa celne strzały, ale żaden z nich nie znalazł drogi do bramki i do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka.

Dogrywka na Arenie Lublin zaczęła się po myśli piłkarzy Motoru, którzy już w 96. minucie meczu wyszli na prowadzenie za sprawą Mikołaja Kosiora. 18-latek wykorzystał dobre dośrodkowanie i głową skierował piłkę do siatki. W piłkarzach Zagłębia zaczęła narastać frustracja i najpierw, w 102. minucie meczu, drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Arkadiusz Woźniak, a trzy minuty później boisko po drugiej żółtej kartce opuścił Tornike Gaprindashvili. Piłkarze Zagłębia do samego końca spotkania naciskali, ale nie byli w stanie wykorzystać szans bramkowych. Podobnie jak piłkarze Motoru, którzy pod koniec dogrywki mogli nawet podwyższyć wynik spotkania.

Bohater Motoru Lublin, Mikołaj Kosior, jeszcze w poprzednim sezonie występował w barwach rezerw lubelskiej drużyny, która występuje w czwartej lidze.