Wieczysta Kraków zakończyła poprzedni sezon III ligi na trzecim miejscu, kończąc rywalizację za Stalą Stalowa Wola oraz Avią Świdnik. To fiasko oznaczało rozstanie z trenerem Wojciechem Łobodzińskim i pożegnanie aż dwunastu piłkarzy. Drużynę objął Maciej Musiał z Garbarni Kraków, a do Wieczystej trafił m.in. Michał Pazdan z Jagiellonii Białystok, Michał Fidziukiewicz z Polonii Warszawa, Rafał Pietrzak z Lechii Gdańsk czy Przemysław Bargiel ze Śląska Wrocław. Po przebudowie cel Wieczystej pozostaje niezmienny: awans na szczebel centralny.

“FIFA” odchodzi do przeszłości. Powstało “EA Sports FC 24”

Wieczysta zaczyna sezon od porażki. Spora niespodzianka w III lidze

Wieczysta rozpoczęła nowy sezon III ligi od starcia na wyjeździe z Karpatami Krosno, beniaminkiem, który skorzystał z rezygnacji Cosmosu Nowotaniec. W pierwszym składzie drużyny z Małopolski pojawił się m.in. Pazdan czy Bargiel. Początek spotkania należał do Wieczystej, a okazje na strzelenie gola mieli Manuel Torres czy Michał Fidziukiewicz. Po stronie Karpat największe zagrożenie sprawiał Jaba Pkhakadze. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a druga znów zaczęła się od przejęcia inicjatywy przez Wieczystą.

Znów w głównej roli w Wieczystej byli Fidziukiewicz oraz Torres. Były napastnik Polonii Warszawa nie trafił czysto w piłkę, mając przed sobą pustą bramkę, a Hiszpan trafił w poprzeczkę. Karpaty objęły prowadzenie w 80. minucie, gdy Kamil Radulj wykorzystał rzut karny po faulu na Pkhakadze. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu, bo z boiska wylecieli Torres i Bartłomiej Olszewski. Finalnie zespół z Krosna wygrał 1:0 i sensacja stała się faktem.

Taką wpadkę Wieczystej już na starcie sezonu może wykorzystać Avia Świdnik, która zagra w sobotę 5 sierpnia na własnym stadionie z Orlętami Radzyń Podlaski. Zespół prowadzony przez Macieja Musiała zagra w następnej kolejce (12.08, godz. 12:00) u siebie z Wiślanami Jaśkowice.