A A+ A++

Senior potrafi – warsztaty z Carvingu


Wreszcie, po rocznej przerwie rozpoczęły się zajęcia dla Seniorów. Wszyscy tęsknili za wyjściem z domu, spotkaniami ze znajomymi a przede wszystkim za zajęciami, które nie tylko uczą ale sprawiają radość. Pierwsze spotkania zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Sandomierzu realizowane były w dniach 16-17 marca w ramach IV edycji programu finansowanego przez Bank Pekao SA. Projekt ma na celu odkrywanie potencjału osób starszych w wielu dziedzinach, takich jak: zajęcia manualne, plastyczne, integracja międzypokoleniowa, aktywność społeczna i fizyczna.

My rozpoczęliśmy od warsztatów z CARVINGU czyli fantazyjnego zdobienia warzywami i owocami. Na wstępie prowadząca, pani Jolanta Grabiec, zapoznała uczestników z historią sztuki carvingu, zasadami i stylami tej sztuki, narzędziami (typami i rodzajami noży), zabezpieczeniem i pielęgnacją wykonanych prac oraz przedstawiła krótką prezentację kompozycji przez siebie zrobionych. Następnie, z przygotowanych warzyw i owoców, po dokładnym instruktażu i pod czujnym okiem prowadzącej, powstawały fantazyjne dekoracje. Pierwszego dnia uczestnicy wykonali kwiaty z pomidora, róża z kalarepy oraz fantazyjne kompozycje z ogórka. Drugiego dnia powstały pawie z jabłka zdobione jagodami, kiwi i innymi owocami lub warzywami (według uznania) oraz bukiety na bazie cebuli, ogórka, pomidorków koktajlowych. Po wykonaniu prac, uczestnicy mieli za zadanie ułożyć swoje prace artystycznie na talerzu. Powstały piękne, kolorowe kompozycje, które tak zachwyciły uczestników, że zadeklarowali poznanymi sposobami ozdobić wielkanocne stoły. Natomiast prowadząca wyrzeźbiła dla nas wspaniałego arbuza z logo PCK i programu SeniorON.

Warsztaty udowodniły, że owoce i warzywa potrafią być prawdziwą ozdobą talerza nie tylko jako surówka i każdy ma w sobie artystyczny potencjał, który może wykorzystać aby zachwycić swoich gości fantazyjnymi dekoracjami.
Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego (dezynfekcja, mierzenie temperatury, maseczki i odstępy).

Źródło U.M. Sandomierz

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzarnuszka w kuchni. Dlaczego warto ją jeść jak najczęściej?
Następny artykułDrugie życie rzeczy