A A+ A++

Przed nami kolejny etap projektu „CreArt 3.0 #stringing_together” realizowanego przez Miasto Lublin. 3 grudnia odbędzie się seminarium „Sieciowanie – Edukacja – Kultura”, które będzie okazją do wymiany doświadczeń między różnymi środowiskami zaangażowanymi w edukację kulturalną w Lublinie. Udział w nim mogą zgłaszać zarówno słuchacze, jaki i wystawcy prezentujący swoje działania edukacyjne.

– Edukacja kulturalna stanowi jeden z pięciu priorytetów miejskiej „Strategii Kultury Lublin 2030+”. Traktując różne formy edukacji formalnej i pozaformalnej jako ważne i uzupełniające się elementy, w dokumencie tym wskazano obszary, w których należy podjąć działania, aby przygotować mieszkanki i mieszkańców do wartościowego kontaktu z kulturą. Angażowanie i przygotowywanie tej grupy do pełnego i świadomego uczestniczenia w kulturze jest także istotnym elementem aplikacji Lublina w zakończonym sukcesem konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Podczas wydarzenia uczestnicy przyjrzą się wybranym, dobrym praktykom edukacyjnym, które już funkcjonują w naszym mieście. Zastanowią się nad priorytetami edukacji kulturalnej w najbliższych latach oraz nad tym, z jakimi wyzwaniami będą się stykać w najbliższym czasie. Seminarium będzie też okazją do poszukania odpowiedzi na pytanie, o to jak realizować wizję otwartej, dostępnej edukacji kulturalnej, atrakcyjnej dla wszystkich młodych mieszkańców Lublina.

Dla osób zajmujących się edukacją kulturalną seminarium będzie okazją do poznania działań innych podmiotów, a także do refleksji nad własnymi projektami i ich miejscem w szerszym kontekście. Z kolei przedstawicieli szkół spotkanie może zainspirować nowymi pomysłami i możliwościami, a także pozwoli im nawiązać kontakt z partnerami mogącymi wzbogacić ofertę dydaktyczną szkół i wspierać ich wychowawcze zadania.

Dodatkową korzyścią dla placówek oświatowych jest możliwość wygrania udziału w projekcie, którego efektem będzie realizacja artystyczna w budynku szkoły o wartości 5 tys. zł.

Do udziału w seminarium zaproszone są wszystkie osoby zaangażowane lub zainteresowane zagadnieniami edukacji kulturalnej. Możliwe jest uczestniczenie w charakterze słuchacza/słuchaczki lub w charakterze wystawcy prezentującego swoje działania w tym obszarze. W obu przypadkach konieczna jest rejestracja poprzez formularze dostępne na stronie Warsztatów Kultury. Wystawcy mogą liczyć na pomoc w organizacji miejsca prezentacji swoich działań, ponadto każdy wybrany podmiot otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 500 zł.

Seminarium odbywa się w ramach projektu „CreArt 3.0 #stringing_together”. To trzecia odsłona projektu CreArt, w ramach którego powstała sieć zrzeszająca miasta oraz publiczne i prywatne instytucje kulturalne. Jego celem jest wspieranie działalności twórczej poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz współpracę środowisk artystycznych z różnych państw i o różnych tradycjach kulturowych, w zakresie opracowywania wspólnych metod kształcenia poszczególnych grup odbiorców i ustanowienia stałego i profesjonalnego systemu wymiany i współpracy artystów oraz kuratorów sztuki. Inicjatywa jest realizowana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Kreatywna Europa.

Seminarium odbędzie się 3 grudnia, w godz. 10.00-15.00 w Hotelu Ibis (al. Solidarności 7, Lublin). Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona, wobec czego decyduje kolejność zgłoszeń. Prelekcje będą tłumaczone na PJM, miejsce jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach.

Więcej informacji na temat seminarium znajdą Państwo na stronie Warsztatów Kultury.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStomil Olsztyn pokonał ŁKS Łomża
Następny artykułЕрдоган збирається представити свій “мирний план”