A A+ A++

Władze F1 zdecydowały się puścić w świat zapis rozmowy między Michaelem Masim oraz menadżerem zespołu Red Bulla, Jonathanem Wheatleyem dotyczący kolejności startowej przy wznawianiu wyścigu. Michael Masi pytał się w nim o możliwość przesunięcia Holendra za Lewisa Hamiltona.

Verstappen tuż po restarcie wyścigu agresywnie bronił się przed Hamiltonem w pierwszym zakręcie opuszczając tor, a czerwona flaga jak chwilę później ponownie pojawiła się na szybkim torze sprawiła, że FIA nie miała możliwości podjęcia jakiejkolwiek decyzji w tej sprawie.

Masi uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie przesunięcie Holendra na trzecie pole i tak się stało bez angażowania w cały incydent zespołu sędziowskiego. Problem w tym, że Masi w rozmowie użył słowa “oferta”, co wywołało burzę wśród fanów.

Christian Horner, szef Red Bulla, przyrównał to do targowania się na bazarze, podczas gdy Masi odpierał zarzuty twierdząc, że takie rozmowy są na porządku dziennym między kontrolą wyścigu a zespołami.

Szef McLarena, Andreas Seidl, uważa że całej dyskusji można byłoby uniknąć poprzez zakazanie transmisji tych rozmów w przekazie telewizyjnym, co pojawiło się jako ciekawostka dopiero w tym roku.

“Myślę, że debatujemy nad tym tylko dlatego, że zostało to przekazane w transmisji” mówił Niemiec. “Wcześniej nie słyszeliśmy takich rozmów. Myślę, że to duża różnica.”

“Szczerze, z mojego punktu widzenia, nigdy nie byłem fanem takich przekazów, gdyż rozmawiamy tam też o kwestiach bezpieczeństwa, które uważam, że nie powinny być specjalnie transmitowane. To moja opinia na ten temat.”

Seidl zwracał również uwagę, że fakt iż rozmowy te są teraz transmitowane może mieć również wpływ na to co jest w nich poruszane, gdyż wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że mogą to usłyszeć miliony osób.

“Sama komunikacja nie zmieniła się u podstaw. Powiedziałbym, że wszystko jest teraz bardziej kontrolowane niż wcześniej, gdyż każdy wie, że może to pójść w eter.”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNałęczów, czyli tam gdzie tradycja spotyka się z innowacją
Następny artykułNałęczów zachwyca rozwojem