A A+ A++

Publikacja z dnia: 20-04-2022 10:04

Prace na ścieżce rowerowej po śladzie dawnej linii kolejowej numer 260 z Pacółtowa do granicy z Gminą Grodziczno, są bardzo zaawansowane.

Zapowiada się ciekawa trasa rowerowa, prowadząca przez ciekawe krajobrazy, zobaczymy jak to będzie wyglądało finalnie, ale na ten moment jest ciekawie.

Postęp prac śledził w drugi dzień świąt wielkanocnych pan Marek Połomski.

– Szkoda że nie zachowano pięknych – historycznych podpór po dawnym moście kolejowym na Groblicy. Był solidnie wykonany z głazów ciosanych, wyglądał bardzo solidnie, a nowy przepust – most raczej prezentuje się tak sobie, może jak całość będzie gotowa, zagospodarowana, będzie to lepiej wyglądało. Z niecierpliwością czekam na oddanie do użytkowania nowej ścieżki rowerowej – mówi animator wielu wycieczek rowerowych.

Przypomnijmy fakty

Gmina Nowe Miasto Lubawskie podpisała umowę o dofinansowaniu projektu 17 marca 2021 roku. Wcześniej w dniu 22 lutego zawarto umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo-Budowlanym na wykonanie głównego zadania, czyli budowę odcinka liczącego 5,2 km. Lokalizacja ścieżki to odcinek od skrzyżowania z budowaną obecnie obwodnicą Nowego Miasta Lubawskiego w Pacółtowie z drogą po byłej linii kolejowej nr 260 Nowe Miasto Lubawskie – Zajączkowo Lubawskie do granicy z Gminą Grodziczno (ścieżka będzie kończyła swój bieg pomiędzy jeziorami “Górnym” i Środkowym” w Tylicach). Pierwszy odcinek ścieżki od skrzyżowania z obwodnicą do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1347N Tylice – Mroczenko  wynosi 4,7 km, a od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1347N do granicy gminy (pomiędzy ww. jeziorami) wynosi 0,5 km.

Zgodnie z przyjętymi w gminie założeniami również ta ścieżka będzie miała nawierzchnię asfaltową. Chodzi tu o trwałość i późniejszą eksploatację inwestycji. Umowny termin wykonania robót to 30 września 2022 roku.

Całkowita wartość projektu zgodnie z zawartym aneksem do umowy o dofinansowanie to ponad 4,5 mln zł (4 535 862,11 zł),  zaś pozyskana wysokość dofinansowania wynosi ponad 3,8 mln zł (3 814 116,54 zł), tj. 85% wydatków kwalifikowanych w projekcie.

(opr.gp fot.mp)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLublin – jak wygląda sytuacja na rynku pracy?
Następny artykułBiałystok. W Uniwersyteckim Centrum Kultury panel dyskusyjny o tożsamości Białorusinów Podlasia