A A+ A++

Forma na lata, nie na lato – to hasło zapewne słyszeliście już w swoim życiu dziesiątki razy. Ale o co tak naprawdę chodzi w tym stwierdzeniu? O trwałą zmianę nawyków żywieniowych, a nie jedynie wprowadzenie „diety cud” na dwa miesiące przed wakacjami. Bo często chcemy zbudować zdrowsze nawyki, ale mamy „słomiany zapał” do wprowadzania zmian w diecie czy aktywności fizycznej. Gdy tylko pierwsza fala motywacji mija, porzucamy diety i plany treningowe. Jak wprowadzić właściwe zmiany na stałe? O tym porozmawiamy 25 sierpnia podczas SCIENCE CAFE z Magdaleną Hajkiewicz-Mielniczuk.

Czym jest i skąd bierze się ten „słomiany zapał”? Z czego wynika wracanie do starych nawyków, pomimo chęci zmiany? Podczas wykładu zgłębimy ten temat od strony psychodietetycznej – sprawdzimy, czego potrzebujemy, aby wprowadzić trwałe zmiany na lata, a nie tylko na lato. Dowiemy się również, jak znaleźć energię do odchudzania i w jaki sposób konsekwentnie budować nawyki.

Prowadzenie: Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk – psycholożka, dietetyczka, psychodietetyczka, wykładowczyni akademicka, twórczyni i opiekunka merytoryczna studiów podyplomowych z psychodietetyki na Uniwersytecie WSB Merito. Ukończyła dietetykę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz psychologię i psychodietetykę na SWPS w Warszawie. Prowadzi podcast, bloga, platformę kursową, współtworzy projekt Przedsiębiorczy Dietetyk oraz Pomagaj skutecznie.

  • Wiek: 18+
  • Termin: 25 sierpnia 2024 | godz. 16:00
  • Bilety: 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu “Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki “Nieformalne spotkania z naukowcami i innowatorami – cykl 24 wydarzeń SCIENCE CAFE (2022-2024)”.




Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMniej światła, więcej gwiazd 2024. Spotkanie miłośników astronomii w centrum Gdyni
Następny artykułKs. Tomasik o religii w szkołach: porozumienia nie było, nikt Kościoła o zgodę nie pytał