A A+ A++

SANOK / PODKARPACIE. Dobiega końca saga usunięcia rzeźb w dzielnicy Wójtostwo w Sanoku. Zarząd Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej wniosek, który wpłynął do spółdzielni, rozpatrzył negatywnie.

Na zdjęciu Bogdan Florek, prezes Zarządu Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

– Zarząd SSM w dniu 29 września br. podjął decyzję o rozpatrzeniu petycji w sprawie usunięcia rzeźb. Stanowisko zarządu jest negatywne dla wnioskodawców. Decyzja została podjęta w oparciu o opinię prawną rozstrzygającą, że rzeźby objęte są ochroną praw autorskich i innymi prawami pokrewnymi (majątkowymi), jak również wyrażonymi opiniami członków spółdzielni i mieszkańców Sanoka, którzy w ankietach internetowych, pismach i mailach wysłanych na adres SSM wyrazili sprzeciw usunięcia rzeźb i postawieniu figurek Maryjnych. Jest to ponad 2,5 tys. głosów sprzeciwu. W piśmie wysłanym na adres Wnioskodawcy zarząd stwierdził ponadto, że z uwagi na bliskość innych miejsc kultu religijnego, lokalizacja w tym miejscu figur Maryjnych, naruszała by powagę SAKRUM, miejsca do modlitwy, gdyż jest ono bardzo hałaśliwe ze względu na plac zabaw dla dzieci, hałas uliczny i tzw. przestrzeń publiczną. Tym samym uważam sprawę, która wywołała tyle emocji społecznych za ostatecznie zakończoną – przekazuje Bogdan Florek, prezes Zarządu Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Wnioskodawcy postulowani o usuniecie dwóch rzeźb i zastąpienie ich figurami Maryjnymi. Pomysł od początku wzbudził spore kontrowersje i sprzeciw społeczny.

Więcej w naszych archiwalnych materiałach.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PREZES SSM: Decyzja w przyszłym tygodniu. Wydaje się być formalnością (VIDEO)

SONDA: „Nie takiego chcieliśmy rozgłosu”! (ANKIETA, VIDEO)

MIESZKAŃCY: „Figurki Matki Bożej wynagrodzą cierpienia moralne” (PEŁNA TREŚĆ PETYCJI)

SANOK: „Rzeźby przeszkadzają tym moherowym. Normalnym nie” (SONDA, VIDEO)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTanie wybitne obrazy jako fundusz emerytalny. W co zainwestować
Następny artykułChybie: Mężczyzna wpadł do studzienki burzowej