A A+ A++

Samorząd Płocka podjął się realizacji sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach dla mieszkańców. Sprzedaż węgla będzie realizowana w porozumieniu z przedsiębiorcami, którzy posiadają odpowiednio przygotowane miejsca, narzędzia, pracowników oraz doświadczenie w tej branży. 

– Obecny rząd stawia przed samorządami kolejne wyzwania, które leżą w gestii władz centralnych, a z którymi rząd Prawa i Sprawiedliwości nie potrafi sobie poradzić. My samorządowcy z tym zadaniem sobie, jak zawsze, poradzimy – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, którą 2 listopada, podpisał prezydent RP umożliwia samorządom zajęcie się sprzedażą węgla po preferencyjnych cenach. Prezydent Płocka w związku z kryzysem energetycznym podjął decyzję, że samorząd Płocka wesprze swoich mieszkańców i włączy się w organizację tego procesu.

– W pierwszej kolejności miasto chce poznać skalę zapotrzebowania na węgiel w preferencyjnej cenie. Doświadczenia innych samorządów wskazują, że zainteresowanie nie jest zbyt wysokie. Jeszcze dziś w Biuletynie Informacji Publicznej Płocka zostaną umieszczone wzory wniosków o zakup węgla po preferencyjnej cenie – tłumaczy Marzena Kapuścińska, z biura prasowego ratusza. Dodaje, że mieszkańcy będą mogli składać wnioski od jutra.

Zgodnie z ustawą, węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić osoby, które wcześniej uzyskały decyzję o przyznaniu dodatku węglowego, ale pod warunkiem, że nie nabyły już opału w cenie niższej niż 2 tys. zł. Ustawa określa, że wnioskodawca będzie mógł nabyć 1,5 tony węgla na ten rok, a kolejne 1,5 tony możliwe będzie do realizacji po nowym roku.

Wnioski o zakup opału na preferencyjnych warunkach można będzie składać osobiście w Urzędzie Miasta Płocka w pok. B-4 (wejście od ul. Zduńskiej), pocztą tradycyjną lub elektronicznie przez ePUAP.

Fot. Pixabay.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiedwiediew sugeruje rozbiór Polski. Pisze o “bezczelnym motłochu”
Następny artykułKolejna wymiana jeńców. Uwolniono obrońców Azowstali