A A+ A++

Zobacz wideo
Sławomir i Kajra ciągle podróżują. Narzekają na loty helikopterem

Decydując się na podróż samolotem, musimy wziąć pod uwagę, że jest to przestrzeń wspólna, zatem może dojść do różnych sytuacji. Podczas lotu mamy szansę spotkać się z nietypowymi zachowaniami, lub zwyczajnie być zmęczeni i szukać możliwości odpoczynku. Każdy kij ma dwa końce, jednak nie zawsze udaje się dojść do porozumienia.

Lotnisko we Lwowie jest gotowe do wznowienia działalności. “To nie Donbas”

Zbyt mało miejsca w samolocie? Mężczyzna uderzał pięścią w siedzenie

Jakiś czas temu nagranie jednego z lotów podbijało internet. Wszystko za sprawą faktu, że lecąca w samolocie kobieta rozłożyła swoje siedzenie tak, że utrudniało ono podróż mężczyźnie siedzącemu tuż za nią. Poirytowany pasażer uderzał wielokrotnie pięścią w siedzenie, a kiedy nie spotkał się z żadną reakcją, zaczął wystukiwać dłonią rytm.

Nagranie doczekało się kilku publikacji w zagranicznych mediach. Nie szczędzono komentarzy. Zdania były jednak mocno podzielone.

Ale odchylanie swojego siedzenia podczas lotu, jest dosłownie najbardziej samolubną i niewybredną rzeczą, jaką może zrobić osoba. To dosłownie rujnuje doświadczenie podróży osoby siedzącej za tobą

– czytamy komentarz na portalu lovin.co.

To niedorzeczne, że ludzie mówią, że nie powinno się rozkładać fotela. Nie bez powodu jest taka możliwość. Masz to tego pełne prawo. Jeśli on potrzebuje więcej miejsca, powinien dostać miejsce, które to umożliwia. Dlaczego ty masz mieć niewygodnie? Zapłaciłeś za swoje miejsce

– uważa użytkowniczka Twittera.

Wykopaliska archologiczne w ÇatalhöyükPolscy archeolodzy w Turcji odkryli kolejne zjawiskowe budowle

Czy można pochylać siedzenie w samolocie? Ogólne zasady savoir-vivre

Nie od dziś wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W tym wypadku wręcz dosłownie. Jednak kto ma rację? Jak się okazuje, każda ze stron. Wszystko przez to, iż zarówno pasażer siedzący za kobietą ma prawo do komfortu, jak i pani, która ze zmęczenia chce ułożyć się w wygodnej dla siebie pozycji. 

Istnieje szansa, iż wszystko byłoby wporządku gdyby doszło do wzajemnej chęci porozumienia. Niestety czasem emocje biorą górę, lub zwyczajnie nie mamy ochoty nikomu tłumaczyć się z naszego postępowania. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi savoir-vivre. Te proste zasady mogą ułatwić nam wzajemną podróż.

Stewardesa zdradza kilka istotnych kwestii, dzięki którym nie tylko praca obsługi będzie łatwiejsza, ale także sam lot stanie się bardziej przyjemny dla wszystkich.

Wiem, że wstając z fotela, najłatwiej jest złapać się siedzenia przed nami, ale w tym momencie zachowa się on jak sprężyna i siedząca w nim osoba zostanie odchylona do tyłu, a następnie wyrzucona do przodu

– czytamy komentarz pracownicy dla businessinsider.com.pl.

Trzeba również zwrócić uwagę dzieciom, jeśli te kopią w siedzenie poprzedzające

– dodaje.

Zamawiając jedzenie, bądźcie precyzyjni i nie przesadzajcie z drinkami – zawsze możecie jeszcze poprosić o nie później, a pasażerowie za wami też chcą dostać swój posiłek

– czytamy.

Jak pisze “Bussines Insider”, stewardesa zwraca także uwagę na fakt, aby w czasie serwowania jedzenia nie zakładać słuchawek. Uważne słuchanie załogi oferującej konkretną gamę posiłków znacznie ułatwi i przyspieszy ich pracę. W przeciwnym razie powtarzanie każdemu z osobna listy dostępnych produktów wydłuża czas na ich dostarczenie.

Ściąganie butów w trakcie lotu także nie jest zbyt mile widziane. Po pierwsze upewnijmy się, iż mamy czyste stopy, a najlepiej zabierzmy ze sobą parę świeżych skarpetek. W końcu nie mamy możliwości otwarcia okna, a spocone stopy nie pachną zbyt atrakcyjnie. 

Podsumowując, warto zawsze szanować wspólną przestrzeń i inne osoby znajdujące się z nami na pokładzie samolotu. W tym wypadku to kultura łagodzi obyczaje. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJesienny zaciąg opolskiej policji. Ślubowanie złożyło 17 nowych funkcjonariuszy. ZDJĘCIA
Następny artykułPoradnik dla studentów. Jak poruszać się po Krakowie?