A A+ A++

Zakup nowego auta to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Zwłaszcza gdy zależy Ci na nowoczesnym i bogato wyposażonym modelu, którego wartość przekracza Twoje możliwości finansowe. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z takiego pojazdu i ograniczać się do aut używanych. Rozwiązaniem może być wzięcie kredytu, leasing lub samochód na abonament. Na czym polega taka usługa i czy warto z niej skorzystać?

Czym jest samochód na abonament?

Na rynku wtórnym można znaleźć wiele aut w różnych klasach, cenach oraz modelach. Trzeba się jednak liczyć z możliwością wystąpienia awarii lub koniecznością przeprowadzenia kosztownych napraw. Jeżeli zależy Ci na tym, aby korzystać z nowego, niezawodnego samochodu, najlepszą opcją jest abonament. To forma wynajmu długoterminowego, która polega na udostępnieniu Ci nowego pojazdu w zamian za comiesięczną opłatę. Umowa zawierana jest zazwyczaj na 12 miesięcy, a po tym czasie możesz ją przedłużyć lub zdecydować się na wydzierżawienie nowszego modelu.

Ile kosztuje samochód na abonament?

Usługa abonamentowego wynajmu auta zyskuje na popularności, dlatego coraz więcej firm wprowadza ją do swojej oferty. Umożliwia ona użytkowanie fabrycznie nowego samochodu przez okres obowiązywania umowy, bez konieczności wykupienia pojazdu. Cena abonamentu zależy od modelu auta, jego wartości rynkowej oraz wybranego pakietu. Należy również pamiętać, że comiesięczne opłaty nie są jedynym kosztem, jaki będziesz musiał ponieść za wynajem samochodu. Należy do nich doliczyć także:

  • wykupienie OC i AC w szerokim zakresie ochrony,
  • koszty napraw i serwisu, jeżeli nie są objęte ubezpieczeniem,
  • dodatkowe opłaty za przekroczenie limitu kilometrów,
  • wydatki związane z eksploatacją pojazdu, takie jak paliwo, rejestracja czy wymiana części i płynów.

Firmy oferujące wynajem abonamentowy mogą ponadto doliczać opłaty z tytułu użytkowania opon lub dodatkowego wyposażenia, które nie jest w standardzie pojazdu. Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie https://rankomat.pl/samochod/samochod-na-abonament-na-czym-to-polega-i-czy-sie-oplaca. Znajdziesz tam wskazówki, jak najkorzystniej wydzierżawić samochód w abonamencie oraz wybrać dla niego atrakcją cenowo ofertę OC i AC.

Czy auto na abonament to dobre rozwiązanie?

Zakup nowego auta to specyficzny rodzaj inwestycji, gdyż samochód z roku na rok traci na wartości rynkowej. Nie można więc oczekiwać, że po kilku latach użytkowania sprzedasz go z zyskiem. Abonament daje za to możliwość wymiany pojazdu na nowszy model po zakończeniu obowiązywania umowy. Warto również zaznaczyć, że całkowity koszt jaki poniesiesz za 12-miesięczny wynajem, będzie znacznie niższy niż sfinansowanie zakupu nowego auta w tym samym standardzie.

Kolejną korzyścią jest to, że dostajesz do dyspozycji niezawodne, bezawaryjne auto, które nie wymaga wkładu własnego. To dobre rozwiązanie, jeżeli dużo podróżujesz, a nie chcesz ryzykować niespodziewaną awarią w trasie. Samochód na abonament stwarza również możliwość korzystania z luksusowego pojazdu bez konieczności jego wykupienia po zakończonej umowie dzierżawy.

Czytaj także: Mandaty za smartfony

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułO przejęciu Polski Press przez Orlen: Od czasów cenzury nie było takiego zamachu na prasę
Następny artykułŚląskie: dobiega końca budowa Ptasiej Wyspy na Jeziorze Goczałkowickim