A A+ A++

Informację o orzeczeniu Sądu Okręgowego w Warszawie przekazał na platformie „X” poseł PiS, Zbigniew Bogucki.

Sąd uznał wniosek komisji za całkowicie niezasadny. “O zastosowanie instrumentów prawnych, takich jak kary porządkowe, ze swej istoty mających charakter dolegliwy i wymuszający, w ocenie Sądu, należy wnioskować – niezależnie od konfiguracji politycznej — w sposób racjonalny, wstrzemięźliwy, wyważony i po analizie realiów konkretnej sytuacji (…)” – czytamy w dokumencie opublikowanym przez posła. 

W uzasadnieniu zwrócono również uwagę, że wniosek komisji został sporządzony w dniu przesłuchania świadka — 5 czerwca, w sytuacji kiedy świadkowi przysługiwał jeszcze tryb odwoławczy od decyzji Przewodniczącego o nieuwzględnieniu wniosku świadka o zmianę terminu do składu komisji śledczej.

Jarosław Kaczyński wcześniej informował, że nie pojawi się na posiedzeniu komisji śledczej

Przypomnijmy, iż wniosek dotyczył nieobecności Jarosława Kaczyńskiego na posiedzeniu komisji śledczej badającej tzw. aferę wizową w dniu 5 czerwca. Lider Prawa i Sprawiedliwości skierował do komisji pismo, w którym wyjaśnił, że w związku z wizytą w Brukseli nie będzie mógł stawić się na posiedzeniu.

Przewodniczący komisji Michał Szczerba po przystąpieniu do punktu porządku obrad, którym było przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego, stwierdził, że „świadek Jarosław Kaczyński jest nieobecny”. – Chciałbym poinformować o następującej sytuacji. Pan poseł Kaczyński został w sposób prawidłowy kilka tygodni temu skutecznie powiadomiony o posiedzeniu komisji. Kilka dni temu otrzymałem pismo od pana posła Jarosława Kaczyńskiego, w którym informuje, że jego obowiąz … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUl. Prusa i odcinek ul. Rolnej będą przebudowane
Następny artykułDwieście tysięcy testów geologicznych w KGHM