Od wiosny 2021 r., kiedy ogłoszono założenie Superligi przez 12 europejskich gigantów, rozgrywki budzą spore kontrowersje. Nowy puchar ma być konkurencją przede wszystkim dla UEFA i Ligi Mistrzów. Do sprawy włączył się nawet Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), który w marcu wydał wyrok.
Co dalej z Superligą? Jest kolejny wyrok
Po TSUE do sprawy włączył się Sąd Gospodarczy w Madrycie. Jak przekazał dziennikarz Eleven Sports Krzysztof Rot, Superliga wygrała spór i w poniedziałek zapadł wyrok. O sprawie rozpisują się także hiszpańskie media, które informują o szczegółach sprawy.
“UEFA i FIFA utrudniają wolną konkurencję na rynku, przypisując sobie uznaniowe prawo do zakazywania udziału w alternatywnych konkursach i nakładania nieuzasadnionych i nieproporcjonalnych ograniczeń na kluby” – czytamy w katalońskim “Sporcie”. “UEFA i FIFA są również proszone o ‘zaprzestanie sankcjonowanego zachowania antykonkurencyjnego i zakazanie jego ponownego powtarzania się w przyszłości” – dodano.
Dziennikarze “Sportu” wyjaśnili też, że UEFA i FIFA swoimi działaniami modyfikowały monopolistyczny system rozgrywek.
Przypomnijmy, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że UEFA nie może blokować powstania konkurencyjnych rozgrywek. Z tego względu europejskie kluby zaczęły spoglądać na Superligę przychylniejszym okiem, a do rozmów wrócili giganci z Anglii, którzy wcześniej się wycofali, czyli Manchester City, Liverpool, Manchester United, Chelsea, Arsenal i Tottenham. Oficjalnie nie ogłaszają zainteresowania Superligą ze względu na negatywne nastawienie Brytyjczyków do projektu.
Niewykluczone, że wszystkie wyroki przyśpieszą nieco proces powstania rozgrywek. Mówi się o tym, że mogą one wystartować nawet w przyszłym roku.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS