A A+ A++

Projekt uchwały aktualizującej zasady korzystania z miejskiego programu leczenia niepłodności zwiększa możliwość dostępu do dofinansowania procedury in vitro.

Nowela zakłada przede wszystkim to, że pary będą mogły skorzystać z dofinansowania do zabiegu co roku. To dobra informacja dla tych, u których procedura in vitro kończyła się niepowodzeniem. 
Co o projekcie uchwały sądza krakowianki? 

– Uważam, że takie inicjatywy są potrzebne. Każda kobieta ma trochę inną wizję tego, jak chciała spędzić resztę życia i moim zdaniem nie można odbierać niektórym z nim tej możliwości przez jakieś względy medyczne. Dlatego myślę, że to bardzo dobra inicjatywa – mówi Ula.

Malwina: – Według mnie procedura in vitro jest bardzo korzystna dla wielu kobiet, które na przykład nie mogą zajść w ciążę w naturalny sposób albo mają inne trudności. Uważam, że takie działanie to dobre wykorzystanie pieniędzy. Na pewno o wiele lepsze niż na inne projekty, jakie realizowane są w naszym mieście. Więc według mnie to są dobre wiadomości. Mam nadzieję, że ten projekt będzie kontynuowany w przyszłych latach.

– Wydaje mi się, że to może być bardzo korzystna decyzja dla mieszkanek Krakowa i mogę szczerze powiedzieć, że ją popieram – deklaruje pani Magda.

Julita: – Myślę, że to jest potrzebna inwestycja. Jestem za tym, żeby procedura in vitro była dofinansowana.

Agnieszka uważa, że proponowane zmiany w programie in vitro  są „dobre”. – Bardzo dobry pomysł, szczególnie, że dużo par ma problem i dlaczego nie korzystać z takich rozwiązań? Jeśli jeszcze państwo chce pomagać, a w zasadzie w tym przypadku miasto, to jestem jak najbardziej „za” – dodaje.

– Jestem jak najbardziej „za”. Uważam, że ludzie, którzy decydują się na in vitro, to są ludzie, którzy definitywnie powinni mieć dzieci. Uważam, że są to bardzo dobrze wydane pieniądze w takim razie  – zaznacza Magda.

Barbara, mama 2-letniego Jasia: – Uważam, że to dobre zmiany. Jak najbardziej miasto powinno pomagać ludziom w dofinansowaniu. Tym bardziej, że są to spore koszty. I chyba nie jest pewne, że się uda, więc jeżeli kogoś nie stać, to taka pomoc powinna być.

Miasto ma przeznaczyć 1,8 mln złotych rocznie na dofinansowanie tej procedury.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMasz jesienno – zimową chandrę? Studenci UZ podpowiadają jak z nią walczyć
Następny artykułDzień dobry Katowice. Rusza remont na os. Tysiąclecia