A A+ A++

Reprezentacja Europejskiego Parku Rzeźby A&A z Pabianic pod koniec stycznia udała się w kolejną zagraniczną delegację. Tym razem odwiedziła gorącą Kubę.

Czas pandemii pracownicy pabianickiego Parku Rzeźby wykorzystują na jego międzynarodową promocję oraz na nawiązywanie kontaktów z artystami.

– Podczas naszego pobytu na Kubie udało nam się porozmawiać z Aramisem Justizem, uznanym rzeźbiarzem o międzynarodowej renomie. Odwiedziliśmy pracownię artysty w Hawanie oraz przeprowadziliśmy krótką rozmowę o jego sztuce, którą udało nam się uwiecznić w krótkim filmie – powiedziała nam Dorota Tomaszewska, dyrektor Parku.

Aramís Justiz jest artystą znanym zarówno na Kubie, jak i mogącym pochwalić się wieloma międzynarodowymi sukcesami. Ukończył rzeźbę i rysunek na Akademii Sztuk Pięknych w Hawanie w 1991 roku. Zajmuje się głównie rzeźbą, grawerowaniem i sztuką cyfrową. W swojej karierze ma liczne wystawy zbiorowe i indywidualne, a także prace prezentowane w miejscach publicznych w kilku krajach oraz w kolekcjach publicznych i prywatnych na całym świecie.

Szczególnie warto obejrzeć dzieła z zakresu sztuki publicznej prezentowane w Hawanie – dodaje pani dyrektor.

Jego współczesne, często abstrakcyjne dzieła wykonane są z różnych materiałów, w tym z drewna, brązu i marmuru. Powtarzające się tematy w twórczości Justiza obejmują przyrodę, ludzkie emocje, erotykę i harmonię. Celem jego prac jest przekazanie wyciszenia i spokoju ducha, poczucia, że zaprasza widza do nawiązania emocjonalnej relacji.

– My przekazaliśmy artyście zaproszenie do udziału w kolejnym Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim w Europejskim Parku Rzeźby A&A w Pabianicach – mówi Dorota Tomaszewska.

foto: Park Rzeźby

Film z artystą:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Włochata” celuloza może zmniejszyć skutki uboczne chemioterapii
Następny artykułCzy walka z inflacją wstrzyma marzenia Polaków o własnym mieszkaniu?