A A+ A++

12.02.2021r. 10:15

Obie firmy podpisały pod koniec 2019 roku umowy o współfinansowaniu inwestycji związanych z rozwojem ciepła sieciowego w mieście. W ramach tej umowy PGE Energia Ciepła zaplanowała, że do końca 2024 roku przeznaczy na ten cel 9,5 mln zł.

W wyniku realizowanych przez MPEC projektów, w latach 2019 – 2024 planowany jest wzrost mocy zamówionej w elektrociepłowni na poziomie 21,80 MWt. Projekty przewidują przyłączanie nowych odbiorców do już istniejącej sieci oraz budowę nowych odcinków sieci miejskiego systemu ciepłowniczego. W następstwie realizacji zadań inwestycyjnych w okresie I – III kwartału 2020 roku, MPEC zwiększył moc zamówioną w elektrociepłowni o 9,74 MWt. Wykonane zadania w IV kwartale 2020 roku pozwolą na zwiększenie mocy o kolejne 6 MWt, co nastąpi w I kwartale 2021 roku. Ponadto, w roku 2020 PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie sprzedała łącznie 1 873,8 TJ energii cieplnej.

“W ostatnim czasie Rzeszów dynamicznie się rozwija, co wiąże się z rosnącą liczbą mieszkańców. Wzrasta świadomość rzeszowian, którzy coraz częściej przyłączają swoje budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej, a tym samym dbają o środowisko naturalne. Dla mieszkańców Rzeszowa jest to optymalny sposób zapewnienia potrzeb cieplnych. PGE Energia Ciepła od lat współpracuje z MPEC – Rzeszów, zapewniając nieprzerwane dostawy ciepła sieciowego” – mówi Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.

Priorytetem dla obu partnerów jest zagwarantowanie mieszkańcom nieprzerwanych dostaw ciepła sieciowego, które może zostać wykorzystane do celów grzewczych, jak i ciepłej wody użytkowej. Dzięki współpracy PGE Energia Ciepła z MPEC, w ciągu najbliższych czterech lat ma nastąpić rozbudowa istniejącej miejskiej sieci ciepłowniczej, co zapewni dostawy ciepła do nowo powstających osiedli mieszkaniowych, a także ograniczy produkcję ciepłej wody użytkowej w oparciu o piecyki gazowe. Kilkanaście tysięcy mieszkańców będzie mogło korzystać ze scentralizowanego ciepła, sprzyjającego ochronie zdrowia i środowiska.

Czytaj również:

Zapraszamy, to też ciekawy temat

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPo co szczepienia przeciw COVID-19? Fakty o ich bezpieczeństwie i skuteczności
Następny artykułSerce na łańcuchu