A A+ A++

Rzeszowski magistrat na razie nie zdradza nazwy firmy, która chce w Matysówce wybudować ośrodek sportowo-rekreacyjny.

Oferent ma pomysły na wiekszą inwestycję

– Ale z inicjatywy tej firmy odbyło się w ratuszu spotkanie. To duża firma doświadczona w projektowaniu i budowie takich ośrodków – mówi Artur Gernand. I dodaje, że oferent, który odwiedził tereny w Matysówce, zaproponował podczas spotkania swoją wizję inwestycji, której oferta dla mieszkańców byłaby jeszcze szersza od tej, którą zaplanowało miasto. – Firma ma pomysły na powiększenie ośrodka – mówi Artur Gernand. Zapowiada, że zaplanowano już kolejne spotkania z przedstawicielami wykonawcy. – Wtedy omówimy więcej szczegółów. Także to czy wykonanie odbyłoby się na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego czy może byłaby to w pełni prywatna inwestycja na terenie miasta – wyjaśnia Artur Gernand.

W obecnej wersji ośrodek miałby się znaleźć na 27 hektarach terenów na osiedlu Matysówka. Jeszcze nie wszystkie te tereny należą do miasta.

Według wstępnych szacunków miasta ośrodek ma kosztować około 47 milionów złotych. Miasto już posiada koncepcję inwestycji.

Oferta nie tylko na zimę

Osiedle Matysówka leży na wzgórzach. W terenie idealnym do uprawiania narciarstwa. Koncepcję opracowała pracownia formArchitekci z Rzeszowa. Ośrodek ma dysponować ofertą dla klientów nie tylko na okres zimy, ale na cały rok.

– Dlatego poza stokiem narciarskim dla bardziej zaawansowanych o długości 1100 metrów powstanie tam tzw. ośla łączka dla początkujących oraz łatwiejsza trasa narciarska. Zaplanowano także m. in. budowę tras rowerowych, snowparku, letniego toru saneczkowego. Do tego dojdą palce zabaw dla dzieci, ścianka wspinaczkowa itp. Na terenie ośrodka planowana jest budowa dwóch budynków. Jeden dwukondygnacyjny powstanie na szczycie, a drugi jednopiętrowy w dolnej partii. Tam będą kasy biletowe, restauracja, pomieszczenia dla instruktorów, biura, szatnie, toalety – wylicza Artur Gernand.

To ma być nowoczesna baza

Stok będzie mieć możliwość sztucznego naśnieżania z wykorzystaniem armatek śnieżnych. Trasy narciarskie będą obsługiwane za pomocą kolei linowej krzesełkowej niewyprzęganej oraz wyciągu taśmowego i dwóch wyciągów orczykowych. Stok będzie wyposażony w elektroniczny system sprzedaży biletów oraz monitoring. W ramach inwestycji zaplanowana jest budowa ok. 400 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz 13 miejsc parkingowych dla autobusów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTo koniec. Jedna z sióstr podpisała papiery rozwodowe
Następny artykułRodzina Marty Grubki: dziękujemy za pomoc