A A+ A++

Bądźmy w stanie łaski uświęcającej, przystępujmy do komunii św. i prośmy Boga w intencji naszych zmarłych o szczęście wieczne dla nich – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak w przesłaniu z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.


Kościół katolicki 1 listopada obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Rzecznik Episkopatu zaznaczył, że uroczystość Wszystkich Świętych to wielkie święto dla każdego katolika.

– To dzień, kiedy wspominamy wielkich ludzi Kościoła: tych kanonizowanych, beatyfikowanych, ale także tych, którzy nigdy nie zostali dekretami wyniesieni na ołtarze, a swoim życiem i przykładem świadczyli o obecności Boga i życia Ewangelią w codziennym życiu – powiedział.

Dodał, że „ich wspominamy, ich czcimy i za ich wstawiennictwem prosimy Boga o wszelkie potrzebne łaski dla nas, którzy wciąż podążamy w pielgrzymce do nieba”.

Z kolei 2 listopada będziemy wspominać wszystkich wiernych zmarłych. – Często tych, których sami znaliśmy, którzy byli nam bliscy, członków naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, tych, którzy w jakiś sposób zapisali się w naszym życiu i których nosimy w pamięci, w naszym sercu. Za tych wszystkich składajmy modlitwę i prośmy Boga, by w drodze do nieba otrzymali wszelkie potrzebne wsparcie duchowe, by czas oczyszczenia, czas czyśćca był dla nich lekki i doprowadził do wiecznego szczęścia – podkreślił ks. Gęsiak.

Rzecznik KEP zwrócił uwagę, że Kościół katolicki zachęca, by w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, która trwa od 1 do 8 listopada, modlić się i prosić Boga o odpust za zmarłych. – Bądźmy w stanie łaski uświęcającej, przystępujmy do komunii św. i prośmy Boga w intencji naszych zmarłych o szczęście wieczne dla nich – zachęcił.

(PAP)
Autor: Iwona Żurek

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRząd piosenką “walczy” o reparacje wojenne. Zespół śpiewa też o żołnierzach wyklętych
Następny artykułZawód: balsamistka. Trumny w jej domu stały od zawsze | WIDEO