Dwudziestu ośmiu fanów królewskiej gry wystartowało w Mistrzostwach Starachowic w Szachach Błyskawicznych 2021, zorganizowanych przez Katolicki Klub Szachowy Gambit we współpracy z Hotelem Senator w naszym mieście.

Zawodnicy grali systemem szwajcarskim, siedem rund z tempem gry 10 minut na partię na zawodnika, a do klasyfikacji liczyły się dwa najlepsze wyniki z turniejów, jakie rozgrywano w ramach mistrzostw

Na czele tabeli końcowej znaleźli się ex-aequo: Roman Kaput i Mariusz Rybak (kat. seniorzy), którzy uzyskali równo po trzynaście punktów. Trzecie miejsce zajął junior Igor Kuśnierek, który zgromadził na swoim koncie 10,5 pkt. Tytuł najlepszej zawodniczki przypadł natomiast Jagodzie Gront ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, która rywalizację ukończyła z siedmioma punktami.

Jeżeli chodzi o klasyfikację w kategoriach wiekowych z kolei, to wśród seniorów pierwsze miejsce należało ex-aequo do Mariusza Rybaka i Romana Kaputa (po 13 pkt.), a trzecią lokatę zajął Wojciech Mąka (8 pkt.). Spośród juniorów najlepszy był Igor Kuśnierek ze Szkoły Podstawowej nr 9 z liczbą 10,5 pkt, drugi był Filip Rygiel (10 pkt.), a trzeci Mateusz Kiciński z SP nr 13. W grupie młodzików pierwszą lokatę zajął Kuba Bielakowski z SP nr 13 (6,5 pkt.), drugą – Eryk Hoffmann z SP nr 11 (6 pkt.), a trzecie miejsce należało do Olafa Kusiaka z SP nr 6 (4,5 pkt.).

– Od najbliższej soboty, tj. 20.02.br rozpoczynamy cykl turniejów w ramach Mistrzostw Starachowic w szachach Szybkich. Rozgrywki odbywać się będą w Hotelu Senator – sala zielona. Rejestracja zawodników w godzinach od 10.30 do10.45. Zapraszamy wszystkich członków Klubu Szachowego Gambit oraz amatorów z powiatu starachowickiego – mówi społeczność „Gambitu”.