A A+ A++

Prace przy budowie rybnickiego hospicjum stacjonarnego nabrały wyraźnego rozpędu – efekty najlepiej widać z lotu ptaka.

Rozwój prac budowlanych

Aktualnie trwają prace na wszystkich segmentach budynku polegające na murowaniu ścian nośnych oraz zbrojeniu i szalowaniu płyty stropodachu, wykonywanie ścian żelbetowych parteru, rozpoczęło się też deskowanie stropodachu na segmencie C, wykonywane są attyki na segmencie D, a na poziomie piwnic wykonano wszystkie ściany murowane. Kończone są roboty murarskie na parterze i rozpoczynane na poziomie I piętra. Równolegle prowadzone są roboty instalacyjne sanitarne i elektryczne w zakresie rozprowadzenia przewodów i orurowania.

Zagospodarowanie terenu wokół hospicjum

W zakresie zagospodarowania terenu prowadzone są roboty związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz nawierzchniowe przy drodze dojazdowej od strony ul. Górnośląskiej, w rejonie przejazdu w kierunku ul. Paderewskiego oraz na parkingu przy ul. Związkowej.

Kompleksowy projekt budowy hospicjum

Poza budową samego budynku hospicjum, zamówienie obejmuje również zagospodarowanie terenu, w tym m.in. sieci zewnętrzne, drogę dojazdową, drogę wewnętrzną, stanowiska postojowe, chodniki i ścieżki przeznaczone do ruchu pieszego, infrastrukturę towarzyszącą, elementy małej architektury oraz tereny zielone.

Nowy wykonawca projektu

Po tym jak w ubiegłym roku Miasto rozwiązało umową z wykonawcą, w maju tego roku do realizacji tego zadania wybrana została nowa firma. Jest nią wyłonione w przetargu Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna.

Koszt budowy to nieco ponad 37 mln zł, z czego 10 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja powinna zostać zakończona z początkiem 2026 roku – na realizację zamówienia Wykonawca ma 600 dni od daty zawarcia umowy.

Nowoczesny obiekt opieki

Rybnickie hospicjum stacjonarne powstaje przy ul. Barbórki w dzielnicy Niedobczyce. Znajdzie się w nim miejsce dla 30 pacjentów stałej opieki oraz 10 pacjentów dziennej opieki medycznej. W ramach inwestycji powstanie budynek hospicjum stacjonarnego wraz z zagospodarowaniem terenu, w tym drogą wewnętrzną, parkingiem i infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenów zielonych.

Zgodnie z projektem budynek hospicjum będzie obiektem wolnostojącym, z dwiema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. W każdym ze skrzydeł zaprojektowano wewnętrzne patio, podcienie, a także taras dostępny z poziomu piętra. Koncepcja projektowa wyłoniona została w 2019 roku, w ramach konkursu architektonicznego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZacznij od Bacha, czyli najsłynniejsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego (zapowiedź)
Następny artykułTydzień Rekina w Akwarium Gdyńskim – odkryj tajemnice oceanów od 16 do 24 listopada