A A+ A++

Łącznie w ciągu trzech dni na Narodowym zaszczepionych ma zostać około 1500 osób, każdego dnia około 500 osób. Szczepienia przeprowadza Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. To już kolejna akcja szczepień prowadzona w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Poprzednią przeprowadzono w ubiegłym tygodniu. W trakcie trzech dni zaszczepiono wówczas około 900 osób.

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 13 stycznia

– Cała akcja została zorganizowana po to, aby przyspieszyć proces szczepień medyków w dużych ośrodkach jak m.in Warszawa, Gdańsk, Poznań Wrocław. W tych miejscach, gdzie cała operacja trochę się korkuje zostały powołane dodatkowe zespoły odpowiedzialne za szczepienia. Wszystko przez to, że coraz więcej medyków chce się szczepić. W tej chwili w wielu placówkach już ponad 80-90% medyków decyduje się na przyjęcie szczepionki – relacjonuje reporter Polsat News, Bartłomiej Maślankiewicz.

ZOBACZ: Szczepienia przeciw COVID-19 co roku? “Wszystko na to wskazuje”

–  Jestem przekonana, że to nam bardzo pomoże. Zainteresowanie w mojej placówce rośnie stopniowo. Znaczna większość samodzielnie i bardzo chętnie się zgłosiła – powiedziała reporterowi Polsat News pod Stadionem Narodowym jedna z okulistek oczekująca na szczepienie. 

Wideo: Ruszyły szczepienia na Stadionie Narodowym. 1500 osób do zaszczepienia

  

Szczepią w szpitalach tymczasowych

Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk poinformował, że uruchomiono szczepienia kadry medycznej w 5 szpitalach tymczasowych w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i w Katowicach.

Z mapy zamieszczonej pod wpisem wynika, że placówkami są w ZOZ MSWiA w Gdańsku, w Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, w CSK MSWiA w Warszawie, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu i w Szpitalu Tymczasowym w Katowicach.

Narodowy program szczepień

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia. W grupie zero szczepieni są w tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

ZOBACZ: Nie ma chętnych do szczepienia w 30-tysięcznych Komornikach. Wpłynęło jedno zgłoszenie

Od 15 stycznia ruszą zapisy dla seniorów powyżej 80 lat, tydzień później dla tych powyżej 70 lat. Ich szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. Od 18 do 22 stycznia zespoły wyjazdowe zaszczepią pensjonariuszy domów opieki społecznej.

Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo…

dsk/ PAP, Polsat News

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZłóż życzenia Babci i Dziadkowi w wyjątkowy sposób
Następny artykułO. Żak: Niedojrzałość psychoseksualna przyczyną większości przestępstw wobec małoletnich