A A+ A++

Krakowska Akademia Klimatu to nie tylko pokazy filmowe, ale i dyskusje z twórcami filmów, ekspertami ONZ, przedstawicielami Krakowa odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju oraz samą młodzieżą.

Zajęcia w ramach Krakowskiej Akademii Klimatu odbędą się w sali kina Kijów Centrum i są całkowicie bezpłatne.

Ewa Całus, pełnomocnik prezydenta Krakowa do spraw edukacji klimatycznej informuje, że wydarzenie ma na celu zwiększanie świadomości klimatycznej.

Ekościema

Dzisiejszym tematem był greenwashing, czyli ekościema.

Przyglądamy się, jak ten greenwashing w przestrzeni publicznej, w reklamach, w tych treściach, które do nas docierają, wygląda, jak się przed nim ustrzec, czyli jak zobaczyć, gdzie te ekościemy są nam prezentowane i jak uodpornić się na nie, żeby nie dawać się nabrać – podkreśliła.

Edukacja klimatyczna jest istotna, bo bez niej nie poradzimy sobie ze zmianami klimatu i z ich konsekwencjami – mówi Zofia Piwowarek, dyrektor programu Climate Positive, UN Global Compact Network Poland.

Mieliśmy w ostatnim czasie m.in. powódź w Pakistanie, huragany, natychmiastowe zmiany pogody. Powoli zaczyna w młodzieży kiełkować świadomość, co oznacza wzrost globalnych temperatur. Myślę jednak, że cały czas brakuje edukacji klimatycznej w szkołach, żeby przygotować, powiedzieć, co oznacza zmiana klimatu, jak młodzi ludzie mogą się na nią przygotować, ale też, jak sprawiać, żeby nie szkodzić bardziej naszej planecie – podkreśla ekspertka.

Kino wypełnione po brzegi

Ewa Całus zaznaczyła, że dzisiaj Kino Kijów było wypełnione po brzegi.

Dostawialiśmy leżaki i krzesełka, żeby wszyscy chętni mogli wziąć udział w tym wydarzeniu. Sala pęka w szwach  – dodała.

Jest takie powiedzenie, że wszyscy powinniśmy się zajmować przyszłością, bo wszyscy w niej będziemy żyć. Młodzieży dotyczy to najbardziej. Mówiąc brutalnie – to my teraz już wypijamy wodę naszej młodzieży, naszych dzieci i wnuków. To my już teraz korzystamy z tego powietrza, które jest coraz bardziej zanieczyszczone, korzystamy z zasobów, które się kończą. Młodzież będzie musiała żyć w innej rzeczywistości, którą my im serwujemy – powiedziała Ewa Całus.

Terminy i tematyka pozostałych spotkań:

  • 18 października: “Woda: Nowe złoto”,
  • 9 listopada: “Niewolnicy konsumpcji”,
  • 7 grudnia: “Przyszłość żywienia”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW USA aborcja legalna aż do narodzin? Szokująca deklaracja Joe Bidena
Następny artykułW wypadku pod Warszawą zginął Ukrainiec. Został przejechany przez kierowcę bmw