A A+ A++

Leżąca na styku trzech gmin ulica od lat budzi dużo emocji. Samorządy w końcu się porozumiały i przystępują do prac nad zaprojektowaniem przebudowy drogi.

Jak informował niedawno wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz, porozumienie między Piasecznem a Lesznowolą w sprawie wspólnego projektowania drogi zostało podpisane, a nawet udało się już wyłonić wykonawcę projektu.

– Żeby sprawę „pchnąć” do przodu Gmina Piaseczno wykonała w ubiegłym roku kilka koncepcji drogowych. Dzięki temu mogliśmy razem rozmawiać o konkretach: szacunkowych kosztach, koniecznych wykupów gruntów itp. – pisał w mediach społecznościowych na początku marca wiceburmistrz Robert Widz. Drogą zarządza bowiem formalnie Lesznowola. Ulica zaś stanowi granicę między gminą Lesznowola a Ursynowem, ale intensywnie użytkowana jest przede wszystkim przez mieszkańców Józefosławia czy Julianowa dojeżdżających nią do ulicy Puławskiej. Spór o przebudowę ul. Kuropatwy trwa już od wielu lat. Część mieszkańców nie chce się bowiem zgodzić na jej poszerzenie, zwłaszcza że odbędzie się to kosztem ich działek. Inni domagają się pilnej inwestycji, która poprawi bezpieczeństwo na drodze.

Mieszkańcy mają głos

Piaseczyński samorząd zmobilizował sąsiadów do podjęcia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa i upłynnienia ruchu na drodze łączącej Józefosław z ulicą Puławską. Wyłoniony na początku marca w przetargu projektant ma 10 miesięcy na przygotowanie projektu i uzyskanie decyzji ZRID.

– Wykonawca przeanalizował przygotowane wcześniej warianty i przedstawił swoją propozycję – informuje Gmina Piaseczno. Na stronie internetowej www.piaseczno.eu zostały opublikowane dwie propozycje – jedna wybrana na etapie opracowywania koncepcji oraz druga, przygotowana przez nowego projektanta. W obu wariantach droga zyskuje chodnik i ścieżkę rowerową lub ciąg pieszo-rowerowy i przejścia dla pieszych. Mieszkańcy mogą się z nimi zapoznać i zgłaszać swoje uwagi do 29 kwietnia na adres:

. Nieco wcześniej, bo 21 kwietnia, planowane jest spotkanie z projektantem w Szkole Podstawowej Heliantus przy ul. Bażanciej 16 w Warszawie, o godz. 18.00. Podczas spotkania mają zostać omówione oba warianty rozwiązań drogowych.

Budowa w przyszłym roku?

– W dniu 15 maja 2022 r. opublikowany zostanie raport z konsultacji i ostateczny wariant przyjęty do projektowania – zapowiada Gmina Piaseczno. – Samorządy czeka jeszcze dyskusja na temat sposobu finansowania kosztów wykupu gruntów oraz budowy drogi – zaznacza wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz. – Ogólnie przewidujemy, że dokumentacja projektowa, jeśli nie nastąpią żadne nieprzewidziane trudności, powinna być gotowa we wrześniu – październiku tego roku i będzie można składać wniosek o pozwolenie na budowę. Jeżeli wszelkie uzgodnienia zakończą się sukcesem, są szanse na realizację inwestycji już w przyszłym roku – zapowiada.

Koszt projektu wynosi 289 tys. zł.

Czytaj także: Czas na projekt dla Kuropatwy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEfektywne mikroorganizmy w ogrodzie (EM-y) – opis, działanie i zastosowanie efektywnych mikroorganizmów w ogrodzie
Następny artykułŁadne dziewczyny w kabaretkach V