Od 31 października Marszałek Sejmu przed skierowaniem do pierwszego czytania poselskiego albo obywatelskiego projektu ustawy obowiązkowo będzie poddawał go konsultacjom społecznym. Odstępstwo od tej zasady będzie wyjątkiem, mającym zastosowanie tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Konsultacjom Marszałek Sejmu będzie mógł też poddać projekty wniesione przez Senat i przez Prezydenta.
Jak będą przebiegały konsultacje społeczne w Sejmie
Uczestnicy konsultacji będą mieli 30 dni na zgłoszenie swoich uwag. Będą to robić w formie elektronicznej. Jak podaje radio RMF FM, udział w konsultacjach wymagać będzie potwierdzenia tożsamości podczas zalogowania na stronie Sejmu. Opiniując projekt, obywatel nie będzie musiał odpowiadać na wszystkie pytania. Uwagi może ograniczyć np. do jednego przepisu.
– Tak jak ogarniamy recepty, ogarniamy podatki, czy przez mObywatela, czy przez Profil Zaufany, czy przez bankowość elektroniczną. (…) No i później cały formularz – odpowiedzi na pytania zamknięte i na pytania otwarte dotyczące projektu i pos … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS