A A+ A++

Udostępnij!

komunikat prasowy

ZAiKS uruchamia program pomocowy dla autorek i autorów, którzy ucierpieli na skutek powodzi. Stowarzyszenie przeznacza na ten cel 1 000 000 złotych. To ważny wyraz solidarności środowiskowej.

Z pomocy mogą skorzystać twórczynie i twórcy mający polskie obywatelstwo, którzy doznali szkody w wyniku powodzi we wrześniu 2024 roku. Wysokość indywidualnej, bezzwrotnej zapomogi przyznawanej przez ZAiKS to 5 000 złotych. Wnioski można składać za pośrednictwem formularza online, w którym należy podać m.in. dane osobowe oraz krótko opisać poniesione straty.

Twórcy niebędący członkami ZAiKS-u również mogą ubiegać się o pomoc, przy czym pierwszeństwo w uzyskaniu zapomogi przysługuje członkiniom i członkom Stowarzyszenia. Program startuje 23 września. Zapomogi będą przyznawane do wyczerpania środków lub odwołania programu. Szczegóły na temat programu dostępne są na stronie zaiksdlapowodzian.pl.

To nie jedyne kroki, jakie podjął ZAiKS, by pomóc powodzianom. Stowarzyszenie przekazało 50 000 złotych Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi na zakup wody pitnej dla osób dotkniętych powodzią. Podjęło też decyzję, że we wrześniu 2024 r. nie będzie pobierać wynagrodzeń autorskich za odtwarzanie utworów od poszkodowanych podmiotów działających w miejscach objętych stanem klęski żywiołowej.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS od 106 lat pomaga twórcom zarządzać ich majątkowymi prawami autorskimi. W chwilach takich jak ta, majątek zgromadzony przez społeczność twórców powinien służyć poszkodowanym autorkom i autorom, którzy ZAiKS tworzyli i tworzą. Jako organizacja wspierająca środowisko twórcze ZAiKS stawia na solidarność. Nie zapomina też o przedsiębiorstwach, które ucierpiały na skutek żywiołu.

News will be here

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł85 proc. dopłaty do auta. Nowa Toyota za 36 500 zł, wystarczy wniosek
Następny artykułNFZ ukarał trzy placówki medyczne za utrudnianie przerwania ciąży