26 września 2021 r.  na toruńskiej starówce odbyła się trzecia edycja nietypowego maratonu wioślarskiego ósemek Run&Row. Spośród 10 załóg zwycięska okazała się drużyna z Litwy.

Zawody rozpoczęły się spod Ratusza Staromiejskiego. Stamtąd w odstępie 2 minut od siebie załogi biegły z łodziami ważącymi 96 kg aż do Przystani Toruń. Po drodze mijały ulicę Szeroką, Mostową i Bulwar Filadelfijski. Następnie zawodnicy przewiosłowali mierzącą ok. 6 km pętlę na toruńskiej Wiśle. To jednak nie był koniec sportowych zmagań – na lądzie każdy z zawodników oraz ich sternik musiał pokonać 500-metrowy dystans na ergometrze. Dopiero po tym ostatnim wysiłku drużyna mogła wbiec na linię mety.

Do zawodów Run&Row stanęło 10 załóg z: Bydgoszczy, Poznania, Płocka, Szczecina, Krakowa, Torunia oraz Litwy. Czas każdej drużyny mierzony był elektronicznie – do odzieży sternika przymocowany został specjalny czip. W ten sposób udało się wyłonić zwycięzcę zawodów. Najlepszy czas uzyskała załoga z Litwy, zdobywając Nagordę Prezydenta Miasta Torunia. Za nimi, na drugim miejscu uplasowali się poznaniacy. Ostatnie miejsce na podium zdobyła drużyna AZS UMK Toruń.

Nad organizacją i przebiegiem rywalizacji pieczę trzymał klub AZS UMK Toruń – sekcja wioślarska na czele z prezesem Henrykiem Boś oraz pomysłodawcą imprezy Sławomirem Kruszkowskim, wielokrotnym olimpijczykiem, medalistą mistrzostw świata i Europy.