A A+ A++

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej wzbogacił się o nowy sprzęt. Jak poinformowała lecznica, niedawno udało się jej zakupić laser przeznaczony do usuwania objawów zaćmy wtórnej oraz ultranowoczesną wieżę laparoskopową. 

Laser YAG YC-200 przeznaczony do usuwania objawów zaćmy wtórnej

Rzeczniczka rudzkiego szpitala – Agata Gołąbek poinformowała, że ostatnio placówka wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt medyczny. Lecznica może pochwalić się posiadaniem laseru YAG YC-200 firmy NIDEK przeznaczonego do zabiegów kapsulotomii – czyli okulistycznego zabiegu usuwania objawów zaćmy wtórnej przy użyciu laseroterapii. 

– Zaćma wtórna dotyka pacjentów, którzy wcześniej przeszli zabieg operacji zaćmy i wszczepiania nowej soczewki. Cała procedura trwa ok. 15 minut, po zakończeniu zabiegu pacjent wraca do domu z zaleceniami lekarskimi – mówi Agata Gołąbek.

Koszt zakupu lasera to 74 358 zł. Nowoczesny sprzęt od kilku dni działa w przyszpitalnej Poradni Okulistycznej. Aby zapisać się na zabieg, należy dzwonić pod numer 32 779 59 32. Oferta skierowana jest do pacjentów posiadających skierowanie od lekarza okulisty w ramach NFZ.

Ultranowoczesna wieża laparoskopowa 

Kolejnym sprzętem, który trafił ostatnio do rudzkiego szpitala, jest najwyższej jakości nowoczesna wieża laparoskopowa. Urządzenie znajduje się obecnie na Oddziale Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa. 

– Wieża wyposażona jest między innymi w zintegrowany system kamer ze specjalistycznym systemem obrazowania Synergy UHD4 umożliwiającym zaawansowaną wizualizację podczas zabiegów, łącząc najnowocześniejszą wizualizację 4K z doskonałymi funkcjami rzeczywistości rozszerzonej, takimi jak obrazowanie fluorescencyjne w bliskiej podczerwieni – mówi Agata Gołąbek.

Laparoskopia to zabieg małoinwazyjny, dający możliwość, jak najmniejszej ingerencji w organizm pacjenta podczas operacji. Dzięki wykorzystywanej podczas zabiegu zieleni indocyjaninowej lekarze mają możliwość zaznaczenia podejrzanych węzłów chłonnych i podglądu w specjalnych pasmach widzialnego i niewidzialnego światła.

Profesor Wojciech Cnota określił zakup nowego sprzętu “skokiem w nadprzestrzeń”. 

– Jest o wiele lepiej dla bezpieczeństwa pacjenta, dla komfortu pacjenta oraz dla jakości operacji. W tej chwili wykonujemy ponad 70% zabiegów laparoskopowo – mówił ordynator Oddziału Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa.

Koszt zakupienia sprzętu z pełnym wyposażeniem to 376 920 zł. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział Prezes Zarządu – Ewa Krych, prof. Wojciech Cnota, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Opieki nad Pacjentem – Aleksandra Szołtysik, oraz zespół bloku operacyjnego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMaciej Rudol: Będziemy walczyć
Następny artykułНа Полтавщині затримали соратника Киви, який наводив російські “Гради” на позиції ЗСУ