A A+ A++

Jeśli zauważyłeś u siebie w domu roztocza, jak najszybciej pomyśl o skorzystaniu z profesjonalnej pralni dywanów. 

Roztocza – czym są?

Roztocza to rodzaj pajęczaków żywiących się martwymi komórkami skóry ludzi i zwierząt. Można je znaleźć w domach i można je zobaczyć na dywanach, meblach, ubraniach, ścianach i innych powierzchniach. Mogą się rozprzestrzeniać poprzez kontakt z zarażonymi zwierzętami lub ludźmi i szybko się rozmnażają.

To małe stworzenia, które żyją na dywanie i mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Żywią się martwymi komórkami skóry, które spadają z ciała (z naskórkiem). Obecność roztoczy może powodować reakcje alergiczne, ataki astmy i infekcje, jeśli nie zwracasz uwagi na częstotliwość odkurzania. Jeśli masz do czynienia z roztoczami w swoim domu, oto kilka wskazówek, jak się ich pozbyć:

1) Dokładnie odkurz mieszkanie (zwróć uwagę szczególnie na okolice łóżka).

2) Użyj sprayu lub proszku przeciw roztoczom, aby zabić pozostałe pasożyty w domu.

Jakie dywany można czyścić samodzielnie? Sprawdź tutaj: https://wiadomoscilublin.pl/20220512482203/jakie-dywany-mozna-czyscic-samodzielnie

Pamiętaj jednak, że odkurzanie może nie wystarczyć, profesjonalne usuwanie roztoczy odbywa się w pralni dywanów.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/jak-pozbyc-sie-roztoczy-z-dywanu/

Roztocza kurzu domowego

Roztocza kurzu domowego są ważnym czynnikiem wywołującym alergie i astmę. Te mikroskopijne stworzenia żyją na powierzchniach takich jak pościel, dywany i meble. Są istotną przyczyną problemów z oddychaniem w domu. Mogą również powodować problemy osobom z innymi schorzeniami.

Cykl życia roztoczy jest krótki i szybko się rozmnażają. To sprawia, że alergikom trudno jest całkowicie pozbyć się ich z domu. Najlepszym sposobem na ich uniknięcie jest regularne odkurzanie domu i częste czyszczenie pościeli wodą z mydłem.

Roztocza magazynowe

Roztocza magazynowe to rodzaj maleńkich owadów, które żyją w ubraniach i meblach. Żywią się naturalnymi olejami tkaniny i uszkadzają ją. Mogą dostać się do jedzenia, ubrań, elektroniki i mebli. Nie są niebezpieczne, ale mogą sprawić, że ubranie będzie naprawdę brzydko pachnieć. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest pranie odzieży w wysokich temperaturach (ok. 70 stopni) lub korzystanie z suszarki przez co najmniej 30 minut.

Jeśli nie dbasz o to, jak przechowujesz swoje przedmioty w domu, te roztocza mogą spowodować wiele szkód w Twoim mieniu. Upewnij się, że usuniesz wszelkie zanieczyszczenia lub żywność, które mogą je przyciągnąć, aby uniknąć inwazji.

Automatyczna pralnia dywanów – profesjonalne czyszczenie dywanów 

Roztocza można znaleźć na prawie każdej powierzchni w domu lub firmie. Często można je znaleźć na dywanach, więc można je zobaczyć podczas czyszczenia. Szybko się rozmnażają i żyją najwyżej do trzech tygodni. Aby utrzymać je pod kontrolą, profesjonalne pralnie używają różnych metod ich zabijania, w tym ciepła, pary, mrozu i specjalnych chemikaliów.

Roztocza mają tendencję do życia w domach z wykładziną. Będą żyć na dywanie, a następnie wspinać się po ścianach lub innych powierzchniach, na które się natkną, gdy będą szukać pożywienia lub wody. Następnie schodzą z powrotem na dywan i składają jaja tam, gdzie wcześniej się czołgały. Powoduje to plagę roztoczy, których trudno się pozbyć bez profesjonalnej pomocy. Są bardzo trudne do usunięcia z dywanów, ponieważ ich ciało pokryte jest woskową substancją zwaną „grzybnią”. Substancja ta utrudnia przywieranie do nich insektycydów.

Jeśli szukasz pralni, która profesjonalnie zajmuje się usuwaniem roztoczy, sprawdź: pranie-dywanow-lublin.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBetonowy plac czeka odbrukowanie. Pojawią się ławki, drzewa i więcej zieleni
Następny artykułWoda z wodociągu w Siarach niezdatna do spożycia!