Ponad dwudziestu mieszkańców przyszło do urzędu gminy na konsultacje w sprawie wstępnej koncepcji budowy nawierzchni na ulicy Lawendowej na osiedlu Polkowice Dolne. Było wiele pytań związanych, między innymi, z odwodnieniem terenu.
Uczestnikom spotkania przedstawiono dwa warianty projektu budowy około 240-metrowej ulicy Lawendowej (jezdnia, chodniki, zjazdy do posesji, oświetlenie, odwodnienie, kanały technologiczne). Różniły się tym, że w pierwszej wersji chodniki są po obu stronach drogi, a w kolejnej – tylko z jednej (na poboczu po drugiej stronie można byłoby nasadzić zieleń, np. krzewy).
– Chodniki bardziej po obu stronach – proponowali mieszkańcy.
Większy problem dotyczy odwodnienia terenu. Niektórzy pokazywali zdjęcia, na których widać rozlewiska powstałe po obfitszych opadach deszczu.
– Pojawiły się również wnioski mieszkańców, aby rozszerzyć zakres projektu o odchodzące w bok od ulicy Lawendowej drogi dojazdowe do kolejnych posesji – mówi Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji w magistracie. – W tych przypadkach działania inwestycyjne gminy muszą być poprzedzone pozyskaniem przez nią na własność terenu tych działek dojazdowych – wyjaśnia, i dodaje: – Teraz projektant wprowadzi do dokumentacji wnioski przekazane przez mieszkańców, aby w zgodzie z obowiązującymi przepisami budowlanymi rozwiązać zgłoszone problemy.
Kolejna koncepcja zostanie wkrótce przedstawiona mieszkańcom.
Ulica Lawendowa jest jedną z dziewiętnastu inwestycji drogowych ujętych w czteroletnim planie burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego w zakresie rozwoju infrastruktury drogowej na terenie Polkowic Dolnych. Zakłada on wybudowanie nowych ulic, chodników, ścieżek rowerowych, oświetlenia czy miejsc parkingowych.
– Zdrowie i bezpieczeństwo polkowiczan jest dla mnie sprawą nadrzędną – powtarza burmistrz Łukasz Puźniecki. – Moim celem jest również poprawa jakości życia w naszym mieście. Wiem, że mieszkańcy Polkowic Dolnych – osiedla, które rozwija się najbardziej intensywnie – od lat oczekują na te inwestycje drogowe, bo do swoich domów muszą docierać polnymi drogami, często w ciemności lub wybudowane drogi w pewnym momencie się urywają – dodaje.
Szacowany koszt wszystkich inwestycji, które znalazły się w czteroletnim planie to nieco ponad 13 milionów złotych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS