A A+ A++

Tak, jak w Polsce, podatnik również za granicą może otrzymać zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Dotyczy to każdego, kto podejmował legalnie pracę, a pracodawca co miesiąc odprowadzał za niego podatek do urzędu skarbowego. Holenderski system podatkowy, w przypadku braku złożenia zeznania podatkowego w terminie, nakłada kary na podatników, którzy nie wywiązali się z obowiązkowego rozliczenia. Jak zatem tego uniknąć? Przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się więcej. 

Zwrot podatku z Holandii – szybko, łatwo i wygodnie

Wypełnianie niezbędnych formalności często wiąże się z niepotrzebnym stresem, który temu towarzyszy. Podatek z Holandii również wymaga od podatnika przygotowania kilku najważniejszym dokumentów, aby holenderski urząd skarbowy bez problemu wypłacił pieniądze z tytułu nadpłaconego podatku dochodowego.

Podatnicy, którzy robią to po raz pierwszy, powinni pamiętać szczególnie o dwóch rodzajach dokumentów. Pierwszym z nich jest jaaropgave, czyli zestawienie dochodów od pracodawcy. Osoba, która w ciągu okresu podatkowego podejmowała się kilku prac, to od każdego z pracodawcy otrzyma osobną kartę podatkową.

Kolejnym istotnym drukiem jest zaświadczenie o dochodach. Dotyczy to osób, które przyjeżdżają głównie sezonowo i nie posiadają stałego meldunku w Holandii. Zaświadczenie obowiązuje tych, których dochodowy w Holandii stanowią 90% wszystkich naszych dochodów. 

Pieniądze na koncie nawet w 3 miesiące

Wysyłając zeznanie podatkowe do ostatniego dnia marca, zwrot podatku otrzymamy maksymalnie do końca czerwca. Cała procedura wysyłki holenderskiego PIT- a obowiązuje do dnia 1 lipca. Jednak im dłużej będziemy zwlekać, tym pieniądze trafią na konto bankowe w późniejszym terminie. Pomóc w tym może biuro rachunkowe do zwrotu podatku z zagranicy. Doświadczeni specjaliści za nas wypełniają zeznanie podatkowe na podstawie dostarczonych dokumentów, a następnie wysyłają do urzędu skarbowego w Holandii – Belastingdienst. Dzięki temu mamy pewność, że obowiązek złożenia deklaracji został spełniony, a formalności poprawnie przygotowane.

Większa wysokość zwrotu, dzięki ulgom podatkowym

Holenderski system podatkowy przewiduje ulgi podatkowe dla osób, które spełniają określone kryteria. Pierwszym z nich jest ulga rozłąkowa związana z posiadaniem partnera fiskalnego. Ubiegać się o nią mogą podatnicy, którzy pozostają w formalnym związku, mają wspólne zameldowanie, ale również posiadają wspólne dziecko lub są współwłaścicielami mieszkań lub domów. 

Drugim z dostępnych form wsparcia jest ulga na dziecko. Dotyczy ona rodziców dzieci poniżej 12 roku życia. Warunkiem jest osiągnięcie rocznych dochodów wyższych niż 4993 euro, a także wspólne zameldowanie wraz z dzieckiem. W przypadku osób bez zameldowania, pracujących w Holandii sezonowo, dziecko może posiadać meldunek w Polsce lub innym kraju. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSiatkarska Liga Mistrzów. Gdzie i o której godzinie oglądać mecze polskich drużyn? [TRANSMISJA]
Następny artykułDzieci spędziły cały dzień z misiami [FOTO]