– Zainteresowanie prywatnymi akademikami w Polsce rośnie. Ma na to wpływ nie tylko sytuacja na rynku nieruchomości, ale także korzyści, które wynikają z tego typu zakwaterowania. Młodzi ludzie mają do dyspozycji nie tylko nowoczesne pokoje, ale i atrakcyjne przestrzenie wspólne. Dla ich rodziców ważne są bezpieczeństwo obiektów i stabilność kosztów — mówi Marek Obuchowicz, partner w Griffin Capital Partners.
Akademik jakby luksusowy
Oddany akademik to wspólna inwestycja Griffin Capital Partners i Kajima Properties Europe. Ten ostatni od lat jest aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce, a w 2019 roku przejął tu sieć prywatnych akademików Student Depot, oferując studentom 3,2 tys. łóżek w kluczowych miastach uniwersyteckich — Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku. Kolejne 2 tys. jest w budowie bądź w planach.
– Obserwujemy, że rosnąca liczba zagranicznych studentów nad Wisłą pozytywnie wpływa na rynek PBSA (Purpose-Built Student Accommodation -red.) w Polsce, co do którego wierzę, że będzie dynamicznie się rozwijał – dodaje Obuchowicz.
Głównym wykonawcą wspomnianego akademika w Krakowie jest firma Erbud, której wiceprezes, Jacek Leczkowski, jest przekonany, że w czasach drogich mieszkań i rosnących cen najmu, kategoria prywatnych domów studenckich będzie rosła w siłę.
– Przypomnę, że w Warszawie kawalerki w dobrym standardzie chodzą po 3 … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS