Onkolodzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie mówią o fali takich chorych, w Wielkopolskim Centrum Onkologii takiego zjawiska nie widać, choć jak mówi dr Renata Szoszkiewicz są pacjentki, które zbyt późno zgłosiły się na leczenie.
Otoczka pandemii była taka, że najlepiej nie chodzić, unikać kontaktów i my na obecną chwilę widzimy pacjentki, które przez pandemię zgłaszają się zbyt późno. One pół roku temu byłyby wcześniej wychwycone. Same mówią, że nie miały lekarza rodzinnego, w mniejszych miejscowościach szczególnie brak dostępu był do wykonania mammografii czy jakiegokolwiek innego badania, chociażby USG.
To pacjentki z rakiem piersi. Na liście nowotworów to pierwszy, na który chorują Wielkopolanki, podobnie jak kobiety w całej Polsce.
Dziś w Poznaniu lekarze rozmawiali o najnowszych metodach leczenia i jakości życia kobiet z rakiem piersi, bo chorują nie tylko panie po menopauzie, ale także coraz częściej kobiety młodsze.
Zdarza się, że lekarze wykrywają raka u pacjentek w ciąży, albo krótko po urodzeniu dziecka. Konferencję zorganizowało Wielkopolskie Centrum Onkologii.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS