Rośnie 80 cm w ciągu roku. Odgrodzi od sąsiadów lepiej niż tuja
Daglezja to doskonała alternatywa dla tui
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Tada Images
18.07.2024 14:21, aktual.: 18.07.2024 14:52
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Marzysz o oryginalnym, zielonym żywopłocie? Zapomnij o oklepanych tujach. Postaw na roślinę, która wyróżnia się wyglądem i jest naprawdę prosta w uprawie.
Tuja to popularna roślina, która zdobi parki, ogrody i tereny miejskie. Jest bardzo prosta w uprawie, a odpowiednio pielęgnowana, chroni przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.
Z tego powodu wiele osób decyduje się zasadzić ją w swoim ogrodzie. Szukasz alternatywy dla tui? Wybierz daglezję zieloną. To wyjątkowa roślina, która rośnie nawet 80 cm w ciągu roku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czytaj także: Wrzuć pod tuje w lipcu. Szybko się odwdzięczą
Posadź zamiast tui. Odgrodzisz się od sąsiadów
Daglezja zielona, znana też jako jedlica Douglasa, to gatunek drzewa z rodziny sosnowatych. Pochodzi z Ameryki Południowej, jednak z łatwością można uprawiać ją w naszym klimacie. Z wyglądu przypomina dobrze znany nam świerk, jednak w odróżnieniu od niego, rozrasta się w zastraszająco szybkim tempie. W przeciągu roku rośnie ok. 80 cm.
Jak pielęgnować drzewo? To bardzo proste. Roślina ma bardzo niskie wymagania glebowe i środowiskowe. Można posadzić ją w dowolnym miejscu w ogrodzie. Najlepiej rozwija się w żyznej i próchniczej ziemi o lekko kwaśnym odczynie.
Jak często podlewać daglezję? Młode drzewka należy podlewać przynajmniej raz w tygodniu, zwłaszcza w okresie suszy. Rób to wczesnym rankiem albo późnym wieczorem, aby zminimalizować ryzyko odparowania wody.
Czym nawozić daglezję?
Starsze okazy nie są tak wrażliwe na przesuszenie, dlatego też nie wymagają podlewania. Wystarczy im deszcz. Niestety, roślina nie najlepiej znosi przelanie, dlatego też zasadzeniem przed należy zapewnić jej przepuszczalną glebę.
W pierwszych latach po zasadzeniu daglezję należy przycinać, aby nadać koronie pożądany kształt. Młode drzewko przycina się raz w roku wczesną lub późnym latem o 1/3 długości pędów.
A co z nawozami? Możesz wykorzystać gotowe nawozy do iglaków bądź podlać ją domową odżywką na bazie fusów z kawy, które delikatnie zakwaszą ziemię. Trzymaj się tych zasad, a będziesz cieszyć się piękny, wysokim i gęstym żywopłotem przez lata.
Czytaj także: Wrzuć pod tuje w lipcu. Szybko się odwdzięczą
Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS