A A+ A++

Jedna Rosja traci na popularności głównie w związku z trudną sytuacją gospodarczą Rosji – pogarszającymi się warunkami życia i wysoką inflacją.

Wybory mają pokazać jak silna jest pozycja rządzącego Rosją od 2000 roku Władimira Putina, który jest jednym z współzałożycieli Jednej Rosji, choć sam do niej nie należy.

Czytaj więcej

W wyborach nie uczestniczy najbardziej znany rosyjski opozycjonista, Aleksiej Nawalny, ani jego współpracownicy – organizacje związane z Nawalnym uznano przed wyborami za ekstremistyczne, co wyklucza udział ich członków w wyborach. Współpracownicy Nawalnego wskazują jednak Rosjanom kandydatów, na których powinni głosować w okręgach, jeśli chcą pozbawić mandatów Jedną Rosję. W większości przypadków oznacza to popieranie kandydatów Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej.

Przed wyborami Putin zatwierdził podwyżki dla funkcjonariuszy policji, żołnierzy oraz podwyżkę emerytur – co jest postrzegane jako próba wzmocnienia pozycji Jednej Rosji tuż przed wyborami

Na czele KPFR stoi 77-letni Giennadij Ziuganow, weteran rosyjskiego parlamentaryzmu.

Trzecią siłą w rosyjskiej polityce jest Liberalno Demokratyczna Partia Rosji na czele której stoi 75-letni nacjonalista Władimir Żyrinowski.

Obie te partie zazwyczaj wspierają – podobnie jak Jedna Rosja – reformy prowadzone przez administrację Putina.

Przed wyborami Putin zatwierdził podwyżki dla funkcjonariuszy policji, żołnierzy oraz podwyżkę emerytur – co jest postrzegane jako próba wzmocnienia pozycji Jednej Rosji tuż przed wyborami … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDZIEŃ OTWARTY INŻYNIERA BUDOWNICTWA W GŁUBCZYCACH
Następny artykułBadanie osteoporozy w Oświęcimiu. Zgłoś się