A A+ A++

Niewielki egipski terminal naftowy El-Hamra, który ma sześć zbiorników mogących pomieścić 1,5 mln baryłek ropy naftowej, umożliwia mieszanie rosyjskiego surowca z egipskim.

Według agencji Bloomberga przeładunek w tym niewielkim egipskim porcie znacznie utrudnia śledzenie ostatecznego miejsca docelowego ładunku. Dzięki Egipcjanom Rosjanie są w stanie w dużej mierze ukrywać komu sprzedają ropę naftową po wprowadzeniu międzynarodowych sankcji na ten kraj.

Port El-Hamra, zarządzana przez Egypt’s Western Desert Operating Petroleum Co, to terminal naftowy z sześcioma zbiornikami zdolnymi pomieścić 1,5 mln baryłek ropy. Został zbudowany do przeładunku ropy naftowej produkowanej na zachodniej pustyni Egiptu, co pozwala na mieszanie rosyjskiej ropy z lokalnie wydobywanym paliwem.

Czytaj więcej

Kilka godzin po tym, jak pierwszy tankowiec – Crested – opuścił El Hamra, przybył kolejny, Chris. Drugi ze statków opuścił terminal 28 lipca, a jego zbiorniki ładunkowe były prawie pełne – informuje Bloomberg. Obecnie Chris jest zacumowany w terminalu naftowym Ras Shukheir na wybrzeżu Morza Czerwonego w Egipcie. Zdaniem agencji, również ten terminal daje możliwości do mieszania rosyjskiej ropy z egipską.

Egipt jest już wykorzystywany przez Rosję jako droga tranzytowa dla oleju opałowego. Nie jest jasne, czy El-Hamra został wykorzystany jednorazowo, czy też stanie się częściej używanym portem dla rosyjskich przepływów ropy. Wcześniej tankowce przewożące rosyjską ropę transportowały ładunki między statkami z hiszpańskiego północnoafrykańskiego miasta Ceuta, a ostatnio taki przeładunek odbył się na środku Atlantyku. To nietypowa lokalizacja dla tak trudnej operacji, która zwykle jest przeprow … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBracia Konopaccy z Grodzieńszczyzny. Polscy przemysłowcy i wizjonerzy [FOTO]
Następny artykuł55. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdrój