A A+ A++

W kwietniu zeszłego roku niemiecki Die Aktuelle wywołał sensację, reklamując numer pisma zdjęciem Schumachera na okładce i informacją o znajdującym się w środku magazynu rzekomym wywiadzie, pierwszym od czasu feralnego wypadku kierowcy, do którego doszło podczas jazdy na nartach.

Okazało się, że odpowiedzi Schumachera wygenerowane zostały z użyciem sztucznej inteligencji, rzecz jasna bez zgody rodziny siedmiokrotnego mistrza świata.

Po publikacji „wywiadu” stanowisko redaktor naczelnej czasopisma straciła Anne Hoffmann. Wydawnictwo opublikowało również przeprosiny.

– Ten niesmaczny i wprowadzający w błąd artykuł nigdy nie powinien był się ukazać – przekazała Bianca Pohlmann, dyrektor zarządzająca grupy Funke. – Pod żadnymi względami nie spełnia on standardów dziennikarstwa, jakich my i nasi czytelnicy oczekujemy od wydawcy takiego, jak Funke.

Czytaj również:

Rodzina Schumachera jednak nie odpuściła i sprawa trafiła do sądu. Rozstrzygnięcie nastąpiło po ponad roku. Uważa się, że zadośćuczynienie ze strony Die Aktuelle wynosi około 200 tysięcy euro.

Od czasu wypadku kierowcy rodzina nie informuje o stanie jego zdrowia i ten trzymany jest w tajemnicy. Poza krewnymi, jedynie najbliżsi przyjaciele mogą odwiedzać go w domu w Szwajcarii.

W 2021 roku na platformie Netflix pojawił się film dokumentalny „Schumacher”, w którym wypowiadają się m.in. żona kierowcy Corinna oraz syn Mick.

Czytaj również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułS10 jak najbliżej granicy Płocka czy Bielska? Jak przebiegnie łącznik z naszym miastem? Głosujcie
Następny artykułBędą podwyżki dla lekarzy rezydentów. Ale nie takie, jakich oczekuje środowisko