A A+ A++

Konsekwencje podatkowe, co do sposobu i momentu ujęcia w przychodach oraz kosztach w przypadku transakcji na instrumentach pochodnych, zależą przede wszystkim od tego, czy ma ona charakter rzeczywisty, czy też nierzeczywisty.

Sprawa dotyczyła wykładni przepisów o CIT. We wniosku z lipca 2020 r. spółka wyjaśniła, że planuje rozszerzenie prowadzonej działalności o sprzedaż płodów rolnych oraz świadczenie usług transportowych. Zamierza dokonać zabezpieczeń kursu walutowego i szczegółowo opisała na czym będzie to polegało. Jej wątpliwości dotyczyły zaś m.in. tego czy przychody i koszty związane z instrumentami pochodnymi zabezpieczającymi podstawowe źródło przychodów powinna klasyfikować jako przychody i koszty z działalności ogólnej? A także jak prawidłowo rozliczać rzeczywiste transakcje zabezpieczające tj. z fizyczną dostawą waluty i nierzeczywiste, czyli bez dostawy waluty?

Czytaj także: Zerwanie kontraktu, który blokuje zyski, z korzyścią w CIT – wyrok NSA

Odpowiedź fiskusa okazała się po myśli spółki, ale tylko w części. Przede wszystkim miał inne zdanie niż spółka co do oceny konsekwencji podatkowych transakcji nierzeczywistych.

Urzędnicy zgodzili…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułInwestycje w whisky. Zyski na kolekcjonerskich trunkach
Następny artykułZłóż wniosek o 500+ przez Internet