A A+ A++

Na Oddział Rehabilitacyjny i Rehabilitacji Neurologicznej słupskiego szpitala trafił mobilny robot rehabilitacyjny do kończyn dolnych. To urządzenie, które umożliwia pionizacje i usprawnianie chodu u osób m.in. po udarach.

Na Oddział Rehabilitacyjny i Rehabilitacji Neurologicznej słupskiego szpitala trafił mobilny robot rehabilitacyjny do kończyn dolnych. To urządzenie, które umożliwia pionizacje i usprawnianie chodu u osób m.in. po udarach. Fotografia: Paulina Kawalec.

Pan Bronisław to pacjent po uszkodzeniu rdzenia kręgowego z porażaniem czterokończynowym. Przyznaje on, że dzięki wsparciu fizjoterapeutów i nowemu urządzeniu stanął na nogi i bezpiecznie trenuje chód. Efekty już widać – mężczyzna dzięki rehabilitacji już sam stawia pierwsze kroki przy balkoniku.

Zanim robot do nas trafił pionizowaliśmy pacjentów przy schodach. Teraz jest to o wiele łatwiejsze – nie my musimy podtrzymywać chorego, tylko jest on zabezpieczony przez specjalną uprząż i odciążony dynamicznie, co gwarantuje większe bezpieczeństwo. Sam robot to taka bramka, która śledzi ruch pacjenta przy poruszaniu się, umożliwia ustawienie kilku prędkości, a nawet ułożenie toru przeszkód, który pacjent może bezpiecznie pokonywać przy asekuracji robota – mówi Oskar Wierzbicki, fizjoterapeuta z Oddziału Rehabilitacyjnego i Rehabilitacji Neurologicznej słupskiego szpitala.

Pan Bronisław oraz Pan Oskar Wierzbicki, fizjoterapeuta z Oddziału Rehabilitacyjnego i Rehabilitacji Neurologicznej słupskiego szpitala podczas zajęć rehabilitacyjnych. Fotografia: Paulina Kawalec.
Pan Bronisław oraz Pan Oskar Wierzbicki, fizjoterapeuta z Oddziału Rehabilitacyjnego i Rehabilitacji Neurologicznej słupskiego szpitala podczas zajęć rehabilitacyjnych. Fotografia: Paulina Kawalec.

Robot trafił do słupskiego szpitala dzięki dofinansowaniu z Funduszu Medycznego, który udzielił dotacji w wysokości stu procent ceny jego zakup – 499 tys. 500 zł.

To niezwykle istotne, by pacjenci z urazami neurologicznymi byli bezpiecznie i skutecznie rehabilitowani. Ogromna w tym rola fizjoterapeutów, ale urządzenia takie jak ten robot bardzo ich w tym wspomagają. Cieszmy się, że nasi pacjenci mogą korzystać z takich udogodnień i szybciej odzyskują sprawność – przyznają Andrzej Sapiński i Anetta Barna-Feszak z zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z.o.o.

Informacja: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku.
Fotografie: Paulina Kawalec / Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMieszkanka Powiatu Łańcuckiego Straciła 10 Tysięcy Złotych, Została Oszukana Przez Fałszywego Mieszkańca Stanów Zjednoczonych
Następny artykułIII Olimpiada Języka Angielskiego „Master of English”