W piątkowy wieczór Bayern Monachium przegrał sensacyjnie z FC Augsburg 1-2, zaliczając w ten sposób swoją drugą porażkę w obecnym sezonie Bundesligi. Jedyną bramkę dla “Die Roten” strzelił Robert Lewandowski, który otrzymał jednak dość średnie noty w zestawieniach różnych niemieckich mediów.

Mało który sympatyk niemieckiego futbolu spodziewał się takiego rozstrzygnięcia meczu FC Augsburg z Bayernem Monachium. Gospodarze po nieco ponad 35 minutach spotkania prowadzili już 2-0 po golach Pedersena i Hahna i choć niebawem monachijski klub odpowiedział im bramką w wykonaniu Roberta Lewandowskiego, to nie oddali oni już prowadzenia do końca.

Tym samym spełnił się dość nieoczekiwany scenariusz i ekipa z Augsburga polepszyła nieco swoją sytuację w rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy – warto przy tym nadmienić, że klub w tym momencie “dryfuje” przy strefie spadkowej i każdy punkt jest dla niego szalenie istotny – nie mówiąc o trzech punktach zdobytych na mistrzach Niemiec.

Ta boiskowa sensacja nie umknęła oczywiście uwadze niemieckich mediów, które szeroko komentowały występ podopiecznych Juliana Nagelsmanna, w tym i wspominanego już “Lewego”, który otrzymał dość średnie noty mimo strzelonego gola.

Portal spox.com zwraca uwagę, że Lewandowski często schodził w swojej grze nieco głębiej w kierunku własnej bramki. Jego gol serwis uznał za zdobyty w stylu “napastnika światowej klasy” – Polak otrzymał górne podanie od Muellera, uderzył z powietrza, piłka odbiła się od murawy i przeleciała obok Rafała Gikiewicza.

Spox, oceniając “Lewego” na 3,5 w sześciopunktowej skali (w Niemczech z reguły najwyższą oceną w takim zestawieniu jest 1, najniższą 6) wskazał, że po przerwie mógł on co najmniej dwukrotnie wyrównać, ale nie wykorzystał swoich szans.

Taką samą notę przyznał zawodnikowi sport.de. Portal wskazał, że gol Lewandowskiego, zdobyty silnym, ale i technicznym strzałem, nieco przywrócił Bayern do gry, natomiast napastnik był długimi fragmentami spotkania zupełnie niewidoczny. Strona również podkreśliła zmarnowane okazje w 50. i 80. minucie.

Lokalny monachijski dziennik “Abendzeitung München” tak samo podkreślił niewykorzystane sytuacje ze strony “Lewego” i dodał, że w pierwszej połowie “widać go było niewiele lub wcale”. Gracz otrzymał od gazety pełną ocenę 3.

W podobne tony uderza 90min.de – portal skorzystał z dziesięciostopniowej skali i wystawił notę 6/10. Jak podkreślono, gdyby Lewandowski miał dobry dzień, mógłby uratować punkt, ale nie skorzystał ze swoich okazji.