A A+ A++

Fot. Pixabay (1)

Sytuacja pandemiczna i lockdown po raz kolejny zmieniły plany wyjazdowe Polaków. Wielkanocne rezerwacje zostały w większości odwołane, ale aż 20% z nich przełożono na majówkę – wynika z danych Noclegi.pl. Turyści przyzwyczaili się już do ciągłych zmian, a właściciele obiektów noclegowych ułatwiają przesuwanie terminów i coraz rzadziej wymagają przedpłat.

„Chociaż turystyczny sezon w Polsce otwiera majówka, to od kilku lat wzrastała liczba rezerwacji na Wielkanoc. Sporo było ich również w tym roku, nawet jeśli trudno porównywać tę skalę do czasów sprzed pandemii – mówi Natalia Jaworska, ekspert portalu rezerwacyjnego Noclegi.pl. – Lockdown zmusił gości do odwołania wyjazdów, ale aż 20% z nich zdecydowało się na przesunięcie rezerwacji w tym samym obiekcie. Najczęściej na majówkę” – podkreśla Jaworska. Pierwszy weekend kwietnia Polacy planowali spędzić przede wszystkim w górach. Najwięcej wielkanocnych rezerwacji odnotowano w Karpaczu, Zakopanem, Wiśle i Krakowie. Miał to być najczęściej rodzinny wyjazd, średnio na 3 noce. I to właśnie wypoczynek w tej formule najczęściej przesuwano na majówkę.

„Liczymy się z tym, że przy obecnej skali zachorowań lockdown może się przedłużyć i majowe rezerwacje też trzeba będzie przełożyć, ale zarówno turyści, jak i właściciele obiektów przyzwyczaili się do elastycznej zmiany planów. Większość obiektów rezygnuje z przedpłat, ułatwia znalezienie nowych terminów czy korzystanie z bonu turystycznego… Wszystko, żeby zawalczyć o klienta” – opowiada dalej Natalia Jaworska.

W tej chwili wśród najchętniej wybieranych miejscowości na majowe święta króluje Zakopane – aż 40% wszystkich rezerwacji. Dalej plasują się Kraków, Bukowina Tatrzańska, Kołobrzeg oraz Murzasichle.

Dla podróżujących niezwykle istotne jest bezpieczeństwo i możliwość zachowania dystansu od innych gości, dlatego hotele są na szarym końcu wybieranych form noclegu – stanowią zaledwie 5% wszystkich rezerwacji. Większą popularnością cieszą się apartamenty, domy gościnne i małe pensjonaty, oferujące posiłki w formie room service.

Do myślenia o planowaniu podróży na początku maja, nawet z perspektywą ich przełożenia, zachęcają też ceny, które utrzymują się na poziomie 2019 roku lub spadają. W Karpaczu cena za nocleg jest niższa o 30% niż dwa lata temu, w Zakopanem zaś utrzymują się na niezmienionym poziomie średnio 61 złotych za jedną osobę za noc.

KONTAT:

Natalia Jaworska

Noclegi.pl

tel. 574 94 99 80

Źródło informacji: Noclegi.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzarne rozpinane bluzy męskie, które nie nadszarpną twojego budżetu
Następny artykułPrzedszkola, szkoły i żłobki zamknięte. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 11 kwietnia