Utworzony: sobota, 31 października 2015 11:22
Firmy ubezpieczeniowe wprowadzają rewolucyjne zmiany w sposobie obliczania kosztów ubezpieczenia auta. Ich ceny są ustalane na podstawie danych określających każdego kierowcę – dzięki temu będzie można sporo stracić albo… zyskać!
Zobacz także:
Jak podaje Daily Mail, nowatorskie rozwiązanie polega na zakładaniu w samochodach… czarnych skrzynek. Ich celem jest rejestrowanie danych na temat sposobu prowadzenia i zachowania na drodze kierującego, stanu auta oraz warunków pogodowych. Dzięki takim informacjom, firmy ubezpieczeniowe obliczają wysokość ubezpieczenia komunikacyjnego dla każdego kierowcy.
Ta metoda daje właścicielom aut szansę na uzyskanie dużych oszczędności. Skorzystać na niej mogą przede wszystkim młodzi kierowcy. Zazwyczaj płacą oni bardzo wysokie stawki za ubezpieczenie jeszcze kilka lat po odebraniu pierwszego prawa jazdy. W nowym systemie, jeśli będą prowadzili bezpiecznie, ubezpieczyciel obniży wysokość ich składki. W takim wypadku oszczędzić można nawet 300 funtów, szacują eksperci.
Jednocześnie jest to komfortowa propozycja dla rodziców. Ubezpieczyciele mogą wysyłać im na życzenie wszystkie informacje o sposobie prowadzenia i zachowania się na drodze ich dziecka.
Korzystanie z czarnych skrzynek będzie miało też wpływ na finanse pozostałych kierowców. Firmy ubezpieczeniowe w znacznym zakresie będą obliczać cenę polisy na podstawie warunków atmosferycznych, w jakich najczęściej jeździ dany klient. Ci jeżdżący często w złych warunkach pogodowych, jak opady deszczu i śniegu, mogą zostać obciążeni bardzo dużymi kosztami. Natomiast kierowcy, którzy rzadko wyjeżdżają, kiedy jest niekorzystna pogoda i reprezentują dobre nawyki na drodze, mogą bardzo wiele zyskać. Cena ubezpieczenia, z którego korzystają ma być niższa nawet o 30 procent.
Na takie rozwiązanie zdecydowała się już Axa, Admiral i LV=. W ich ślady zamierzają pójść niedługo inni ubezpieczyciele.
Joanna Tecław / POLEMI.co.uk
Fot.: ambrozinio / Shutterstock
Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!
Warto przeczytać…
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS