A A+ A++

Pracujący na Wyspach muszą przygotować się na rewolucyjne zmiany. Rząd postanowił zabrać się za reformy dotyczące praw pracowników w Wielkiej Brytanii. Jak zapowiada Kanclerz Skarbu, Philip Hammond, w zamian za większą pewność i lepsze prawa pracownicze, mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa podejmujący pracę na Wyspach muszą szykować się na wyższe podatki.

r e k l a m a





Zobacz także:

Jak podaje The Guardian, pracujący na Wyspach muszą przygotować się na rewolucyjne zmiany. Presja polityczna na Wyspach w kwestii wzmocnienia praw pracowników samozatrudnionych (self-employed ) rośnie. Uszczelnienie przepisów, i wyższe podatki w zamian za zapewnienie większego prawnego bezpieczeństwa to pierwsze propozycje nowych zmian w Wielkiej Brytanii. Matthew Taylor, były doradca premiera Tony’ego Blaira, potwierdza, że przeprowadzenie przeglądu “praktyk zatrudnienia w nowoczesnej gospodarce” jest konieczne.

Skarb Państwa jest zaniepokojony tym, że rosnąca powszechność samozatrudnienia jest napędzana nie tylko przez przedsiębiorczość, ale także przez chęć unikania opodatkowania, dlatego kanclerz skarbu, Philip Hammond zapowiada podwyżkę National Insurance Contributions (NICs), który teraz wynosi 9 procent w porównaniu z 12 procentami, które płacić muszą pozostali pracujący na Wyspach.

Kanclerz uważa, że w zamian za lepsze prawa i bezpieczeństwo zapewnione poprzez nowe zmiany, pracujący na umowach self-employed powinni być gotowi zapłacić więcej podatku. Niewykluczone jest jednak, że wzrost NIC zostanie ustalony powyżej pewnego progu zarobków, by ochronić przed podwyżkami najniżej opłacanych pracowników.

– Jeśli wzrost zostanie przyjęty, rząd powinien zobowiązać się do prostowania niektórych nierzetelności w systemie podatku dla samozatrudnionych. Obecnie, wiele matek, które pracują na własny rachunek, mogą ubiegać się jedynie o niewielki zasiłek macierzyński, a pracujący na innych umowach otrzymują znacznie większe wynagrodzenie z tytułu macierzyńskiego przez pierwsze sześć tygodni urlopu. Wszystkie wielkie zmiany w polityce podatkowej powinny być poprzedzone właściwymi konsultacji – zaznacza Simon McVicker z The Association of Independent Professionals and the Self-Employed.

Paulina Lęcznar / POLEMI.co.uk
Fot.: IR Stone / Shutterstock

Linki sponsorowane



Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiersi, które wybrały wolność XIV
Następny artykułTISSOT TXL