Zobacz także:
Jak podaje BBC, Cameron chce zwiększyć liczbę programów stażowych, które oferują duże firmy. Aby organizacje mogły walczyć o kontrakty rządowe warte ponad 10 milionów funtów, będą musiały pochwalić się odpowiednią proporcją stażystów w firmie. – Największą zaletą pracodawcy jest jego siła robocza. A inwestując w nią, inwestują w sukces i pomyślną przyszłość swojego biznesu – mówi premier.
Rząd potwierdził też plany na opłaty praktyk zawodowych. Duże organizacje będą miały obowiązek inwestować w fundusz, służący do szkolenia pracowników. Wysokość opłat jest jeszcze nieznana. – Wyszkolona kadra to krew utrzymująca przy życiu silną ekonomię. Jednak firmy w Wielkiej Brytanii przez długi okres za mało inwestowały w umiejętności pracowników – mówi Nick Boles, minister umiejętności.
EEF, organizacja producentów, nie jest przekonana do nowych pracowniczych składek. – Jest za mało informacji jak na razie. Nie wiadomo, ile trzeba będzie płacić, kto będzie musiał płacić i ile z tych inwestycji nam się zwróci. Producenci mają prawo być w tej chwili sceptyczni- mówi Terry Scuoler, dyrektor wykonawczy EEF. Rząd podkreśla, że podobny system opłat ma miejsce już w ponad 50 krajach.
Nowa, rewolucyjna reforma podoba się Johnowi Longworthowi, dyrektorowi British Chambers of Commerce. – System praktyk zawodowych może mieć duże znaczenie dla osiągania odpowiedniego poziomu ambicji i umiejętności. Może podwyższyć produktywność. Jednak polityka rządu w chwili obecnej skupia się za bardzo na głównych pracodawcach. Podobny wysiłek powinien być skupiony na mniejszych firmach – zauważa.
Patryk Bonkiewicz / POLEMI.co.uk
Fot.: Frederic Legrand – COMEO / Shutterstock
Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!
Warto przeczytać…
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS