Zakończyła się seria zwycięstw Wisły Sandomierz w zmaganiach ligowych. Piłkarze Rafała Wójcika zremisowali 1-1 (0-1) z beniaminkiem KS-em Wiązownica w meczu 6. kolejki III ligi, gr. IV. Sandomierzanie przegrywali po pierwszej połowie 0-1, jednak w drugiej części wyrównał Krzysztof Zawiślak.

Mecz zapowiadał się ciekawie. Piłkarze KS-u po sromotnej porażce z Siarką Tarnobrzeg (1-7 przyp. red) byli żądni zwycięstwa. Z kolei wiślacy chcieli utrzymać passę wygranych. Drużynom przyszło grać w trudnych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr, a następnie padający deszcz nie sprzyjały ładnej grze. W efekcie czego przez pierwsze pół godziny gry nie działo się za wiele. Dopiero w 39. minucie wiślacy stworzyli zagrożenie przed bramką gości. Z rzutu rożnego dośrodkował Jarosław Piątkowski, a w okolicy bliższego słupka głową strzelił Krzysztof Zawiślak, jednak dobrze ustawiony Arkadiusz Słysz nie miał problemu z obroną. Dwie minuty później drużyna z Podkarpacia zdobyła prowadzenie. Przed polem karnym na strzał z dystansu zdecydował się były piłkarz Wisły – Kacper Rop. Na torze lotu futbolówki stanął Tomasz Wojcinowicz, który próbując interweniować skierował piłkę do własnej bramki, myląc Damiana Pietrasika. Przed przerwą Maciej Kołoczek minimalnie chybił uderzając mocno z powietrza.

Na drugą połowę gospodarze wyszli bardziej zmotywowani. Niemal błyskawicznie przejęli panowanie na murawie. W 62. minucie był remis. Kołoczek podał przed “szesnastkę” do Zawiślaka, który natychmiast obrócił się z futbolówką i kropnął na bramkę KS-u. Strzał napastnika Wisły był na tyle mocny, że Słysz był zmuszony skapitulować. Sześć minut później Pietrasik świetnie obronił strzał Arkadiusza Kasi, a potem dobitkę Ropa. W 78. minucie kapitan przyjezdnych ponownie sprawdził czujność Pietrasika. 21-letni golkiper nie dał się pokonać. W ostatnich chwilach meczu dogodne sytuacje mieli jeszcze Zawiślak i Kamil Bełczowski, ale nie udało się zdobyć gola dającego wygraną.

26 sierpnia 2020, 17:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-1 KS Wiązownica
Krzysztof Zawiślak 62 – Tomasz Wojcinowicz 41 (s)

Wisła: 1. Damian Pietrasik – 18. Mateusz Kuśmierczyk (46, 8. Jakub Siedlecki), 7. Marcin Sudy, 4. Tomasz Wojcinowicz, 14. Daniel Chorab – 10. Jarosław Piątkowski (46, 11. Kamil Bełczowski), 6. Marcel Tyl, 98. Maciej Kołoczek, 20. Mirosław Kmiotek (70, 26. Bartosz Klockowski), 17. Krzysztof Zawiślak – 5. Miłosz Matuszewski (46, 99. Jakub Mażysz).

KS: 12. Arkadiusz Słysz – 69. Jakub Szafar, 13. Jan Mac, 4. Wałerij Sokolenko, 15. Konrad Kumor – 9. Arkadiusz Gil (74, 32. Rafał Michalik), 6. Mateusz Lorenc, 7. Arkadiusz Kasia, 10. Kacper Rop, 23. Kacper Wydra – 11. Konrad Buć (74, 5. Kamil Bentkowski).

żółte kartki: Zawiślak, Mażysz – Bentkowski, Lorenc.

sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce).