Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (0-1) z Wisłoką Dębica w meczu 13. kolejki III ligi, gr. IV. Gola dającego punkt Wiśle zdobył Dmytro Sydorenko.

Zespół Wisłoki dążył do szybkiego objęcia prowadzenia. W jednej z okazji znakomicie w bramce zachował się Sebastian Ciołek. Wisła odpowiedziała kontratakiem, jednak strzał Nicolaia Solodovnicova został zablokowany. Kilka chwil później po dośrodkowaniu Dariusza Partyki mołdawianin uderzył głową obok bramki. W 35. minucie po prostopadłym podaniu Kamil Rębisz pokonał wiślackiego bramkarza.

Wisła odpowiedziała trafieniem pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcin Sudy odegrał głową do niepilnowanego Dmytro Sydorenki, który mocnym strzałem trafił do siatki.

22 października 2022, 12:00 – Dębica
Wisłoka Dębica 1-1 Wisła Sandomierz
Kamil Rębisz 35 – Dmytro Sydorenko 50

Wisłoka: 1. Daniel Wojciech – 55. Mateusz Surma, 33. Hubert Król (61, 7. Wojciech Falarz), 4. Zachary Priest-Tyson – 23. Szymon Kardyś, 19. Sebastian Fedan, 10. Damian Łanucha, 20. Kacper Maik (68, 16. Arkadiusz Staszczak), 8. Kamil Rębisz (78, 2. Patryk Boksiński) – 43. Jakub Smoleń (61, 9. Mateusz Jędryas), 99. Łukasz Siedlik (78, 11. Maciej Maślany).

Wisła: 33. Sebastian Ciołek – 15. Dariusz Partyka, 99. Marcin Sudy, 2. Dmytro Sydorenko, 20. Jewhen Trojanowśkyj – 30. Szymon Kuzior, 23. Jakub Janik (15, 14. Jakub Kałaska), 24. Jakub Persak, 17. Mateusz Peda (64, 11. Filip Stępień) – 9. Nicolai Solodovnicov, 8. Sebastian Sprawka (89, 3. Mateusz Bień).

żółte kartki: Rębisz – Peda, Kuzior, Partyka, Kałaska, Sudy, Stępień.

sędziował: Mateusz Patla (Jastrzębie-Zdrój).

W drużynie Wisłoki zagrał były piłkarz Wisły – Patryk Boksiński. Cały mecz na ławce Wisłoki spędził były piłkarz Wisły – Jakub Siedlecki.

źródło: własne / fot.: Wisłoka Dębica