W swoim pierwszym meczu w rundzie wiosennej I grupy III ligi piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki zremisowali na wyjeździe z Bronią Radom 1:1 (0:1). Podopieczni trenera Dominika Bednarczyka zgrali dobre zawody i przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o komplet punktów.

Broń Radom – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (0:1)

Bramki
: Igor Kośmicki 54 – Michał Drabik 39

Lechia: Krzysztof Baran – Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Miłosz Turewicz, Michał Drabik – Kamil Lewiński, Kamil Szymczak, Eryk Kaproń, Bartłomiej Cieślik, Klim Morenkov – Piotr Sulima. Rezerwowi: Mateusz Awdziewicz – Ernest Warczyk, Remigiusz Biernat, Miłosz Kapcia, Dominik Pecyna, Adam Nowak, Artur Dunajski.

Żółte kartki: Michał Kielak, Bartosz Olszewski, Igor Kośmicki (Broń) – Piotr Sulima, Eryk Kaproń (Lechia)

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona Arturowi Kupcowi, zasłużonemu dla Broni Radom wychowankowi, a później trenerowi. Początek meczu należał do lechistów, którzy osiągnęli przewagę w środku pola. Miejscowi zaczęli dochodzić do głosu dopiero po kwadransie gry, ale stworzone sytuacje nie były w stanie zaskoczyć Krzysztofa Barana. Broń mogła mówić o dużym szczęściu po tym jak tomaszowianie nie wykorzystali dwóch dobrych okazji po błędach gospodarzy. Z biegiem czasu miejscowi wyraźnie ruszyli do ofensywy. W 38. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Kielak, ale jego uderzenie zdołał obronić Baran. W odpowiedzi po szybkiej kontrze Michał Drabik posłał piłkę do siatki i Lechia objęła prowadzenie. Broń mogła wyrównać jeszcze przed przerwą, ale z kilku metrów spudłował Michał Wrześniewski.

Druga odsłona rozpoczęła się od wyraźnej dominacji zielono-czerwonych. Lechia tworzyła dobre sytuacje, ale zabrakło w nich odrobiny szczęścia. Te dopisało w 54. minucie gospodarzom. Po szybkim rozegraniu rzutu rożnego Igor Kośmicki oddał strzał po ziemi i doprowadził do remisu. Od tego momentu tempo meczu wyraźnie wzrosło, a dobre sytuacje zaczęły tworzyć obie ekipy. Radomianie dwukrotnie ratowali się desperacko wybiciem piłki, a lechistów ratował dobrymi interwencjami Krzysztof Baran. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się rezultatem 1:1.

Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm)