A A+ A++

Podania o przyjęcie na studia na Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy złożyło około 450 osób. Największym zainteresowaniem w tym roku cieszy się: reżyseria dźwięku, sound design (na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku) i – tradycyjnie już klasy fortepianu i skrzypiec na Wydziale Instrumentalnym. Bardzo duża liczba zgłoszeń była również na Wydział Wokalno-Aktorski. Od lat wielu kandydatów aplikuje na kierunki i specjalności: wokalistyka jazzowa, instrumentalistyka jazzowa oraz prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy to jedna z siedmiu polskich państwowych wyższych uczelni o tym profilu. Bydgoska uczelnia cieszy się bardzo dużą popularnością, corocznie do egzaminów wstępnych przystępują kandydaci na studia z wielu stron Polski, a także z zagranicy. Wśród jej absolwentów, wykładowców i studentów można znaleźć wybitne osobistości świata muzyki, kultury i sztuki, m.in. Rafała Blechacza.

Uczelnia współpracuje z wieloma instytucjami kultury takimi jak Filharmonia Pomorska im. I.J.Paderewskiego, Opera Nova, Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina czy Teatr Polski, koncertów studentów i pedagogów z AM można wysłuchać również w Pałacu w Ostromecku, Pałacu w Lubostroniu czy bydgoskim Wiatraku.

– W przypadku uczelni artystycznej, jaką jest Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, przeprowadzane są tzw. dodatkowe egzaminy wstępne – mówi Marcin Tarnawski z Biura Rekrutacji AMFN. – Oznacza to, że kandydaci oprócz przesłania podania i wymaganych dokumentów uczestniczą również w egzaminach wstępnych. Odbyły się one w dniach 21-24 czerwca. Obecnie czekamy na przesłanie przez kandydatów wyników matur i dyplomów licencjackich oraz deklaracje podjęcia studiów na naszej Uczelni (kandydaci mogli ubiegać się o przyjęcie jednocześnie na wielu uczelniach muzycznych w Polsce i za granicą).

W tym roku również wśród kandydatów do Akademii znaleźli się młodzi ludzie ze wszystkich stron świata. – Na studia w naszej Uczelni kandydowały osoby z zagranicy, z krajów takich jak: Chiny, Stany Zjednoczone, Chile, Ukraina, Białoruś, Litwa a nawet Tajwan – informuje Tarnawski.

Kandydaci zapisywali się na studia za pomocą elektronicznego systemu rejestracji (www.rekrutacja.amuz.bydgoszcz.pl). Następnie przesyłali (w większości) nagrania swoich występów lub przesyłali prace (np. kompozycje, pliki wideo lub audio). Komisje oceniały przesłane materiały i kwalifikowały kandydatów do następnych etapów. Kandydaci uczestniczyli również w połączeniach online za pomocą aplikacji TEAMS (w zależności od specjalności były to np. egzaminy kierunkowe z wiedzy o kulturze, badanie dyspozycji aktorskich, egzamin z kształcenia słuchu, teorii muzyki, analizy dzieła muzycznego itp.).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIT Wadowice: OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 69 i 61 – BURZE Z GRADEM – UPAŁ
Następny artykułPoradnik bezpiecznej uprawy owoców i warzyw