A A+ A++

W sumie w szkołach prowadzonych przez Miasto przygotowano ponad 6,4 tys. miejsc. Starało się o nie ponad 6,3 tys. uczniów, z czego po pierwszym etapie zakwalifikowało się ponad 5,9 tys. Natomiast wolnych miejsc zostało ponad 500, w tym w także w liceach ogólnokształcących.

Mamy jeszcze wolne miejsca we wrocławskich szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto, choć oczywiście nie każdy dostanie się do tej wymarzonej, pierwszego wyboru. Teraz ważne jest, aby osoby, które zostały zakwalifikowane do wybranej szkoły, złożyły w niej oryginały dokumentów, do 22 lipca. Brak złożenia dokumentów jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w szkole.

Ewa Szczęch z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu

23 lipca oficjalnie podana zostanie lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół oraz lista wolnych miejsc – do rekrutacji uzupełniającej.

Zobacz również

Uczniowie spoza Wrocławia to połowa uczniów rekrutujących się do wrocławskich szkół

W tym roku do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto rekrutowało się ponad 3,2 tys. uczniów spoza Wrocławia. Z czego zakwalifikowało się ponad 1,4 tys. Większość z nich decyduje się na naukę we Wrocławiu, część jednak ostatecznie wybiera placówkę bliżej miejsca zamieszkania.

Często uczniowie spoza naszego miasta aplikują do wrocławskich placówek, traktując to jako swoisty sprawdzian umiejętności. Finalnie wybierają jednak naukę w swoich powiatach. Co roku mamy takich przykładów kilkaset. Do tego dochodzą uczniowie wrocławscy, którzy decydują się podejmować naukę np. w Warszawie czy Krakowie, w szkołach prywatnych bądź za granicą.

Ewa Szczęch z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu

Klasy z największą liczbą chętnych:

Licea ogólnokształcące:    
Liceum Ogólnokształcące nr VIII im. Bolesława Krzywoustego Bf – ogólny – biologia, chemia – j.ang, j.fran

4,12

Liceum Ogólnokształcące nr V im. Jakuba Jasińskiego IB-MYP gr. hisz. – międzynarodowy – program IB program IB – j.ang, j.hisz

3,8

Liceum Ogólnokształcące nr V im. Jakuba Jasińskiego B gr. hisz. – ogólny – biologia, chemia, język angielski – j.ang, j.hisz

3,6

Liceum Ogólnokształcące nr V im. Jakuba Jasińskiego E gr. hisz. – ogólny – geografia, biznes i zarządzanie, matematyka – j.ang, j.hisz

2,9

Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza 1A – ogólny – fizyka, matematyka – j.ang, j.niem

2,2

     
Technika:    
Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie 1DE1 – ogólny – Technik fotografii i multimediów – język angielski, matematyka – j.ang-j.niem

4,12

Technikum nr 10 PROGRAMISTA – ogólny – Technik programista – matematyka – j.ang-j.niem

3,75

Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie 1DE2 – ogólny – Technik reklamy – język angielski, matematyka – j.ang-j.niem

1,8

Technikum nr 2 1 TM1 – ogólny – Technik mechanik – fizyka – j.ang-j.niem

1,6

Technikum nr 16 im. Czesława Miłosza 1T – ogólny – Technik organizacji turystyki – geografia, matematyka – j.ang-j.niem

1,4

Branżowe szkoły I st:    
Branżowa Szkoła I stopnia nr 12 BM – ogólny – Magazynier-logistyk – j.ang

1,16

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 1 BC – ogólny – Elektromechanik pojazdów samochodowych – j.ang

1,09

II etap rekrutacji – rekrutacja uzupełniająca

Osoby, które nie dostały się do żadnej szkoły ponadpodstawowej, lub które zmieniły zdanie i chcą uczyć się w innej placówce, muszą wziąć udział w II etapie rekrutacji (takie same zasady jak w I etapie).

Obędzie się on 24-25 lipca w szkołach, w których będą jeszcze wolne miejsca.

Można wybrać maksymalnie sześć szkół

Po zalogowaniu się do systemu rekrutacji, z wykorzystaniem profilu zaufanego rodzica, należy podać dane dziecka tj.: imię, nazwisko oraz PESEL. Potem wskazać preferowane placówki.

Można wybrać sześć szkół, a w nich dowolną liczbę klas. Pamiętać jednak należy, że szkołę, do której dziecko chce się dostać w pierwszej kolejności, wpisujemy jako pierwszą. Potem zaznaczamy spełniane przez kandydata kryteria, dodajemy niezbędne załączniki i na koniec podpisujemy wniosek profilem zaufanym.

Rekomendujemy, aby wybierać maksymalną liczbę szkół i klas, bo to zwiększa szanse na dostanie się dziecka, do którejś z wybranej placówki. W pierwszym etapie były przypadki, w których uczeń wybrał tylko jedną szkołę i jedną klasę, i niestety nie udało mu się do niej dostać. Teraz musi wziąć udział w drugim naborze.

Ewa Szczęch z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu

Decydują punkty rekrutacyjne

O przyjęciu do szkoły (w każdym etapie) decydują punkty rekrutacyjne, w tym:

  • wyniki egzaminu ósmoklasisty (max. 100 pkt),
  • oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch innych przedmiotów na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej: (max. 72 pkt),
  • osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (max. 28 pkt),
  • wyniki dodatkowego postępowania rekrutacyjnego w przypadku oddziałów, gdzie takie postępowanie jest wymagane.

Lista osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w II etapie rekrutacji do wrocławskich szkół ponadpodstawowych znana będzie 2 sierpnia. Więcej informacji na stronie dot. rekrutacji.


Zobacz również

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNapadali na sklepy.
Następny artykułМобилизация идет по плану, но тренировочных площадок недостаточно – Зеленский