A A+ A++

Do Księgi rekordów Guinnessa trafiła kolejna konstrukcja stworzona z klocków marki Lego. Tym razem chodzi o największą dioramę. Za inspirację do złożenia modelu posłużył chiński obraz, który ze względu na swoją sławę i wartość bywa określany jako “Chińska Mona Lisa”.

Z klocków Lego powstają rozmaite konstrukcje. Niektóre z nich są tak wyjątkowe, że trafiają do Księgi rekordów Guinnessa. Zdj. ilustracyjne.
/adobestock /INTERIA.PL

Klocki Lego od lat cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Firma regularnie wypuszcza na rynek nowe zestawy, które są skierowane zarówno do najmłodszych użytkowników, jak i do dorosłych. 

Pasjonaci na całym świecie z zapałem kolekcjonują Lego, tworząc imponujące zbiory, a wielu z nich podejmuje się ponadto wyzwań takich jak bicie rekordów Guinnessa z wykorzystaniem kultowych klocków duńskiej marki.

Najdroższe, najdłuższe, największe – rekordy Guinnessa z klockami Lego

Wraz z pojawieniem się nowych modeli, niektóre starsze elementy stały się w dodatku prawdziwymi rarytasami w świecie kolekcjonerów. Ich wartość na aukcjach potrafi osiągać astronomiczne kwoty, co czyni z Lego nie tylko świetną zabawę, ale również cenny obiekt inwestycji. 

W Księdze rekordów Guinnessa widnieje już rekord “Najdroższy klocek Lego” (to element z 14-karatowego złota z lat 1979-1981, sprzedany za 12 500 dolarów w 2012 roku), czy “Największa kolekcja zestawów Lego” (pobił go Miloš Křeček z Czech z kolekcją liczącą ponad 6 tys. zróżnicowanych zestawów). 

Jest tam też wiele wpisów dotyczących najlepszych wyników w kategorii najwyższych i największych konstrukcji różnego rodzaju (np. największy statek, ciężarówka, szkielet). Niedawno do tego zestawienia dołączyła “Największa diorama z klocków Lego”.

Nowy rekord Guinnessa. Największa diorama z klocków Lego

Diorama, która została oficjalnie uznana za rekordową, powstała w Chinach. Konstrukcja ma powierzchnię 47,63 m². To struktura o długości 26,622 m, szerokości 1,789 m i wysokości 0,585 m. Do jej zbudowania wykorzystano niemal 3 miliony elementów Lego. Budowa dioramy trwała pięć miesięcy, a w jej stworzeniu brało udział ponad tysiąc osób. Była to zorganizowana akcja Bank of China (Hong Kong) Limited i Legend Creative Enterprise Limited – chętni budowali dioramę w ramach kampanii banku, by wspólnie pobić rekord. 

– Kampania, której celem było zachęcenie uczestników do przekraczania granic, połączyła siły z Andym Hungiem, certyfikowanym specjalistą Lego z Legend Creative Enterprise Limited. Arcydzieło … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBez pobłażania dla domowych oprawców. Kolejny trafił za kratki
Następny artykułCzy możemy spodziewać się pokoju w 2025 roku?