Do Księgi rekordów Guinnessa trafiła kolejna konstrukcja stworzona z klocków marki Lego. Tym razem chodzi o największą dioramę. Za inspirację do złożenia modelu posłużył chiński obraz, który ze względu na swoją sławę i wartość bywa określany jako “Chińska Mona Lisa”.
Klocki Lego od lat cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Firma regularnie wypuszcza na rynek nowe zestawy, które są skierowane zarówno do najmłodszych użytkowników, jak i do dorosłych.
Pasjonaci na całym świecie z zapałem kolekcjonują Lego, tworząc imponujące zbiory, a wielu z nich podejmuje się ponadto wyzwań takich jak bicie rekordów Guinnessa z wykorzystaniem kultowych klocków duńskiej marki.
Wraz z pojawieniem się nowych modeli, niektóre starsze elementy stały się w dodatku prawdziwymi rarytasami w świecie kolekcjonerów. Ich wartość na aukcjach potrafi osiągać astronomiczne kwoty, co czyni z Lego nie tylko świetną zabawę, ale również cenny obiekt inwestycji.
W Księdze rekordów Guinnessa widnieje już rekord “Najdroższy klocek Lego” (to element z 14-karatowego złota z lat 1979-1981, sprzedany za 12 500 dolarów w 2012 roku), czy “Największa kolekcja zestawów Lego” (pobił go Miloš Křeček z Czech z kolekcją liczącą ponad 6 tys. zróżnicowanych zestawów).
Jest tam też wiele wpisów dotyczących najlepszych wyników w kategorii najwyższych i największych konstrukcji różnego rodzaju (np. największy statek, ciężarówka, szkielet). Niedawno do tego zestawienia dołączyła “Największa diorama z klocków Lego”.
Diorama, która została oficjalnie uznana za rekordową, powstała w Chinach. Konstrukcja ma powierzchnię 47,63 m². To struktura o długości 26,622 m, szerokości 1,789 m i wysokości 0,585 m. Do jej zbudowania wykorzystano niemal 3 miliony elementów Lego. Budowa dioramy trwała pięć miesięcy, a w jej stworzeniu brało udział ponad tysiąc osób. Była to zorganizowana akcja Bank of China (Hong Kong) Limited i Legend Creative Enterprise Limited – chętni budowali dioramę w ramach kampanii banku, by wspólnie pobić rekord.
– Kampania, której celem było zachęcenie uczestników do przekraczania granic, połączyła siły z Andym Hungiem, certyfikowanym specjalistą Lego z Legend Creative Enterprise Limited. Arcydzieło … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS