A A+ A++

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby stosownie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia komplikacje z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, warto do tego wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail:
[email protected]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak skutecznie łączyć stałą pracę z dodatkową?
Następny artykułIgrzyska olimpijskie: Polki wygrały i zostały liderkami [tabela]